MX250 laptopta ani FPS düşmesi

dix0ntr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant oynarken FPS'im 120 130 ama 2-3 dk sonra 40 50 FPS'lere düşüyor biraz devam ediyor sonra geri 120'lere çıkıyor bu döngüye girmiş durumda, ayrıca ThrottleStop ile işlemci hızını sabitledim ama 1,30 GHz'den 0, 80'lere düşüyor. Oyun içi dereceler ise 70 75'lerde yani sabit kalmıyor ne yapsam çözemedim.

• Intel i7-1065G7
  • NVIDIA GeForce MX250.
  • Intel Iris Plus Graphics.
  • 16 GB RAM
  • 478 GB SSD.

Arkadaşlar Valorant oynarken FPS'im 120 130 ama 2-3 dk sonra 40 50 FPS'lere düşüyor biraz devam ediyor sonra geri 120'lere çıkıyor bu döngüye girmiş durumda, ayrıca ThrottleStop ile işlemci hızını sabitledim ama 1,30 GHz'den 0, 80'lere düşüyor. Oyun içi dereceler ise 70 75'lerde yani sabit kalmıyor ne yapsam çözemedim.

• Intel i7-1065G7
  • NVIDIA GeForce MX250.
  • Intel Iris Plus Graphics.
  • 16 GB RAM
  • 478 GB SSD.
İş bilgisayarında 70-75 derece bence gayet normal. Fps konusu için geforce experince indirip driverları güncelleyebilirsiniz.

Throttlestop limits menüsünden PL1-PL2 barları kırmızı veya sarı görünüyor mu?
Galibe ben onu kapatmışım ve orda sadece EDP OTHER yazıyor nası geri açacağım

İş bilgisayarında 70-75 derece bence gayet normal. Fps konusu için geforce experince indirip driverları güncelleyebilirsiniz.
zaten güncel ama hala aynı

Throttlestop limits menüsünden PL1-PL2 barları kırmızı veya sarı görünüyor mu?
Ama şunu söyliyim turboyu açınca edp other sarı kırmızı oluyor kapatınca sarı oluyor

Throttle stopdan limits kısmının ekran görüntüsünü atar mısınız?
turboyu açınca edp other sarı kırmızı oluyor kapatınca sarı oluyor onun dışında birşey gözükmüyor

Son düzenleme:
Galibe ben onu kapatmışım ve orada sadece EDP OTHER yazıyor nasıl geri açacağım

Zaten güncel ama hala aynı

Ama şunu söyleyeyim Turbo'yu açınca edp other sarı kırmızı oluyor kapatınca sarı oluyor

Turbo'yu açınca edp other sarı kırmızı oluyor kapatınca sarı oluyor onun dışında bir şey gözükmüyor

Emin misiniz? Ekran görüntüsü atar mısınız?

Emin misiniz? Ekran görüntüsü atar mısınız?
Turbo kapalıyken
1662219462397.png

Turbo açıkken
1662219508979.png

Tamam hocam Turbo açıkken C1e ile SpeedStep kapatıp deneyin sıcaklıklarada bakmayı unutmayın. Ayrıca high performance tikini de seçin, uygula deyin
Denedim.Hala aynı 3.36 ghz lere kadar çıkıp 1.60 a kadar düşüyor çıkıyor iniyor sıcaklıklar ise oyuna girmeden 46-49 arası

Geri
Yukarı