MX250 Valorant anlık FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

SilverSlash

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Valorant oynarken normal olarak 150 FPS alabilen bir bilgisayarım var (her şey en düşük ayarlarda) fakat herhangi bir maçın yarısına kadar yüksek FPS almama rağmen bir süre sonra FPS 40 - 50'lere düşüyor. Isınmayla çok fazla alakası olduğunu sanmıyorum. Sorunu yaşayan veya bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Sistem özellikleri:
  • 8 GB RAM.
  • Intel i5 10. nesil.
  • GeForce MX250.

Bendede aynı sorun var, RX 5700 XT kartımla 300 400 alırken 140 120'ye kadar düştü FPS'im valoranttan kaynaklı. Hemen düzeltmeleri lazım, onun haricinde bilmiyorum.

Dediğiniz sorun herkes de var gibi bir şey. Çok oyuncu da var. Valorant CS:GO kadar iyi bir FPS düşmesi optimizasyonu yok. Ama bazı insanlar da olmayabilir... Belli olmaz FPS düşmesi sorunu olmasa güzel.
Bende GTX 1050 Ti ve i3-9100F var 170-180 kadar çıkıyor ama FPS sürekli dalgalanıyor ve ayarlar tamamen düşük/ayarları ortaya alsam grafikleri yine de çok değişmiyor. Hani grafikleri yükseltiyoruz FPS de çok değişim olmuyor yine dalgalanma var ama akıcılık gidiyor.
FPS'im 90-180 arasında gidip geliyor adam gibi oyun oynayamıyorum gerçekten ama akıcılık oluyor kasma donma olmuyor Allah şükür.

Bu arada CS:GO'da 200-350FPS arası alabiliyorum arada 150 170FPS'lere düşse bile. CS:GO eskisi gibi çok da kötü değil FPS düşmesi optimizasyonu ama Valorant gerçekten sıkıntılı ben de Intel i5 10400 ya da 9600k işlemciye geçmeyi düşünüyorum düzelir geçsem ama gerçekten düzeltilmeli ortalama seviye laptop kullananlar ve ortalamanın bir altında olan PC oyuncuları için bayağı sıkıntılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı