MX330 kendini kısma sorunu

kuvaryi

Hectopat
Merhaba ben HP DW2012NT modelini kullanıyorum sık sık FPS düşüşü yaşıyorum MSI Afterburner'den kontrol ettigimde ekran kartı 70 derecede olmasına rağmen kendini kısıyor 1700'lü MHz'lerde çalışırken 500 MHz'e düşerek oyunları oynanmaz hale getiriyor. %100 görüyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Undervolt yapmayı düşünüyorum ama bu sorunu çözülür mü bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun işlemcide değil ekran kartında işlemciye undervolt yaptım bir problemle karşılaşmıyorum ama ekran kartı kendini kısıyor 70 derecedeyken.
Çipin kodunu alabilir miyim acaba?
Kodu derken nasıl bakabilirim bilmiyorum.
Isındığı için FPS sorunu yaşıyorsun.
Dene yapabiliyorsan. Düzelir belki.
Ekran kartım maksimum 75 derece görüyor. 68 derecedeyken de aynı sorun oluşuyor.

Sorun işlemcide değil ekran kartında işlemciye undervolt yaptım bir problemle karşılaşmıyorum ama ekran kartı kendini kısıyor 70 derecedeyken.

Kodu derken nasıl bakabilirim bilmiyorum.

Ekran kartım maksimum 75 derece görüyor. 68 derecedeyken de aynı sorun oluşuyor.
Ayarlardan kullanım oranını bizler ile paylaşır mısın?

Hayır oyun içine gerek yok. Kullanım miktarınızı paylaşacaksınız.
1-) Denetim masasını açın ve arama çubuğuna Güç seçenekleri yazın ve yanında yaşil pil simgesi olana tıklayın. (bende o şekilde)
2-)Açılan sayfada sizin güç ayarlarınız başlıklar altında gözükecektir. Plan ayarlarını değiştir bölümüne tıklayın.
3-)Açılan sayfadan gelişmiş güç seçenekleri bölümüne tıklayın.
4-)Açılan sayfa da sizin güç seçenekleriniz var. Listeden İşlemci güç yönetimi bölümünü açın.
5-)Açılan maddelerde (yeni bir sayfa açılmayacak o sayfadan maddeler çıkacak) En düşük işlemci durumu adlı yerde oranlar olacaktır. Bu oranları %100 yaparak işlemcinizin daha yüksek performansta çalışacağını düşünmekteyim.

Hayır oyun içine gerek yok. Kullanım miktarınızı paylaşacaksınız.
1-) Denetim masasını açın ve arama çubuğuna Güç seçenekleri yazın ve yanında yaşil pil simgesi olana tıklayın. (bende o şekilde)
2-)Açılan sayfada sizin güç ayarlarınız başlıklar altında gözükecektir. Plan ayarlarını değiştir bölümüne tıklayın.
3-)Açılan sayfadan gelişmiş güç seçenekleri bölümüne tıklayın.
4-)Açılan sayfa da sizin güç seçenekleriniz var. Listeden İşlemci güç yönetimi bölümünü açın.
5-)Açılan maddelerde (yeni bir sayfa açılmayacak o sayfadan maddeler çıkacak) En düşük işlemci durumu adlı yerde oranlar olacaktır. Bu oranları %100 yaparak işlemcinizin daha yüksek performansta çalışacağını düşünmekteyim.
İşlemci ayarlarını düzenledim şuanda ekran kartında problem yaşıyorum anlattığınız ayaları düzenledim zaten işlemci durumunu fazla ısınmasın diye maksimum durumu 85 ayarladım.

İşlemci ayarlarını düzenledim şuanda ekran kartında problem yaşıyorum anlattığınız ayaları düzenledim zaten işlemci durumunu fazla ısınmasın diye maksimum durumu 85 ayarladım.
Peki. Geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Ekran kartı için farklı bir konu açmanızı öneririm çünkü ceza yiyebilirsiniz.

Geri
Yukarı