Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YARDIM35

Femtopat
Merhaba...
Ben laptopumu yeni aldım. Lenovo VIII modeli. 2 GB ekran kartı NVIDIA GeForce MX330, 1TB hard disk kapasitesi 512 GB SSD 20 GB RAM var. UEFI olarak Windows 10'u lisanslı yükledim lisansını yaptım. Ama ekran kartı sürücülerini güncellemedim.
Cihazınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatabilirsiniz, üzgün surat çıkıyor.

Sürücüleri güncelleyeyim dedim düzeltmek için. Ekran kartı sürücülerini güncelledim.
NVIDIA GeForce MX330 güncellerken kendi sitesinden en son sürümü GeForce Experience olarak güncelledim ama ben oyun oynamıyorum. Bilgisayarımda oyun bilgisayarı değil, Experience Gaming bilgisayarlar içinmiş. bu şekilde güncellediğim için sıkıntı yaşar mıyım? Experience olarak yüklemekle hata mı yaptım? Çünkü Gaming laptop değil benimki.

Bugün Bitdefender'i yükledim ve yine birden üzgün suratlı mavi ekran yazısı geldi. neden bu sorunla karşılaşıyor olabilirim? Sıfır FreeDOS bilgisayara kurulum yaparken neyi eksik yaptım acaba?

En son CMD kısmından SFC yaptım tarama yaparken hemen mavi ekran verdi. Scannow işlemini tekrar tekrar denedim en son denemde tarama bitti. Bir şey bulmadı.
Bir de Windows + R çalışmaya başlamak için “MSConfig" yaptım. Tümünü devre dışı bırak deyip temiz yükleme işlemi yapacaktım, yine mavi ekran geldi.

Çok uzun yazdım, anlamıyorum ben bilgisayardan. Kapanma var diye kendim yapayım dedim. Eve bir bilgisayarcı mı çağırsam bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler her şey için. Ağ ayarları sıfırladıktan sonra bir şeyleri yeniden ayarlamak gerki r mi çünkü ağ sürcüsünü güncellemiştim o sıfırlanmış mıdır?

Rica ederim normal şartlarda bir şey olmaması gerekiyor. Bir virüs taraması yapar mısınız?
Lütfen Dump dosyası paylaşın. Rehberi kullanın.

https://www.technopat.net/sosyal/ko...nidump-dosyalarini-paylasin.73053/ [/QUOTE]

rini-paylasin.73053/[/URL]

Minidump dosyalarını bağlantıya ekledim. Umarım format atmak durumunda kalmam format disk sürcüsüne bir çizik atmak demek gibi yorumlar okudum. Umarım bilgisayarın ömründen yemem. Pandemi süreci kimseye götüremiyorum. Çok teşekkürler herkese.

Minidumplar burada; minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Yardım35 adlı hesabımdan yanlış mesaj yazdığım için engel yedim o yüzden cevap veremedim. Yeni üye olduğum için işleyişi tam kavrayamadım herhalde yanlış mesaj yollamışım becremedim.

Minidump dosyalarını bağlantıya ekledim. Umarım format atmak durumunda kalmam format disk sürcüsüne bir çizik atmak demek gibi yorumlar okudum. Umarım bilgisayarın ömründen yemem. Pandemi süreci kimseye götüremiyorum. Çok teşekkürler herkese.

Tamam. Dosyanızı en kısa zamanda analiz edip size geri dönüş yapacağım.
Merhaba,
Yardım35 adlı hesabımdan yanlış mesaj yazdığım için engel yedim o yüzden cevap veremedim. Yeni üye olduğum için işleyişi tam kavrayamadım herhalde yanlış mesaj yollamışım becremedim.

Öncelikle geç dönüş yaptığım için kusura bakmayın.
Memtest86 ile RAM testi yapın.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve WHQL sürümünü kurun.
sfc/scannow komutunu uygulayın.
HD Tune ile bad sector taraması yapın.
Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.
LAN sürücünüzü güncelleyin.

Son düzenleme:

Çok teşekkürler ederim. Ben bu işlerden çok anlayan biri değilim aşamları yazayım istedim.
Az önce video izleyip DDU ile ekran sürcü kartımı kaldırdım. DDU ile sürcü kaldırıken güvenli modda iken ekran kartımdan emin olmak için DxDiag yazıp ekran sekmesinden aygıta baktığımda microsft temel görüntü sürücüsü yazıyordu. DDU ile ekran kartı sekmesini tıklayınca NVIDIA getforce belirdi neyse onu sildim.
Bilgisayarı normal modda başlattım şimdi DxDiag'dan aygıta bakınca ekran kartı adının Intel UHD Graphics olduğunu gördüm.
Ama ben ilk olarak Windows 10'u kurduktan sonra aygıt yöneticisi görüntü bağdaştırıcıları sekmesinde Intel UHD Graphics ve altında NVIDIA GeForce MX330 yazısını gördüm. Yine bir video aracılığıyla NVIDIA sitesinden en son sürümü bulup güncelleme yapmıştım. Acaba hata ondan mı kaynaklandı.
Şimdi ya da daha sonra ekran kartı güncellemesi yapmıyayım değil mi?
Sizin diğer söylediklerinizi yapacağım Memtest86 ile RAM testi yapacağım şimdi ve sırasıyla diğerlerini. Çok teşekkürler

LAN sürücünüzü gü

LAN sürücünüzü gü
Merhaba az önce memtest86 ile ram testi yaptım uzun sürdü. Sonucu paylaşmak istedim.herhalde bir sorun yok ramde temiz görünüyor değil mi?
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdım. WHQL sürümü nedir. benim laptopuma uygun WHQL sürümünü nasıl bulurum. AMD degil benimki sanıyorsam. amd örenği var sitede...

Dosya Ekleri

• IMG_20210511_213426.jpg
    IMG_20210511_213426.jpg
    193,1 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20210511_213059.jpg
    IMG_20210511_213059.jpg
    151,8 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Çok teşekkürler ederim. Ben bu işlerden çok anlayan biri değilim aşamları yazayım istedim.
Az önce video izleyip DDU ile ekran sürcü kartımı kaldırdım. DDU ile sürcü kaldırıken güvenli modda iken ekran kartımdan emin olmak için DxDiag yazıp ekran sekmesinden aygıta baktığımda microsft temel görüntü sürücüsü yazıyordu. DDU ile ekran kartı sekmesini tıklayınca NVIDIA getforce belirdi neyse onu sildim.
Bilgisayarı normal modda başlattım şimdi DxDiag'dan aygıta bakınca ekran kartı adının Intel UHD Graphics olduğunu gördüm.
Ama ben ilk olarak Windows 10'u kurduktan sonra aygıt yöneticisi görüntü bağdaştırıcıları sekmesinde Intel UHD Graphics ve altında NVIDIA GeForce MX330 yazısını gördüm. Yine bir video aracılığıyla NVIDIA sitesinden en son sürümü bulup güncelleme yapmıştım. Acaba hata ondan mı kaynaklandı.
Şimdi ya da daha sonra ekran kartı güncellemesi yapmıyayım değil mi?
Sizin diğer söylediklerinizi yapacağım Memtest86 ile RAM testi yapacağım şimdi ve sırasıyla diğerlerini. Çok teşekkürler.

Merhaba az önce Memtest86 ile RAM testi yaptım uzun sürdü. Sonucu paylaşmak istedim. Herhalde bir sorun yok RAM'de temiz görünüyor değil mi?
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdım. WHQL sürümü nedir? Benim laptopuma uygun WHQL sürümünü nasıl bulurum. AMD degil benimki sanıyorsam. AMD örenği var sitede...

Memtest'de sorun yok. WHQL sürümünü kurduysanız güncellemeyin şu sorun çözülene kadar. Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.

@Er73748 @Assecreed nickli arkadaş sağ olsun. Ona Crystaldisk ve HD Tune ile harddik ve SSD taraması yolladım sonuçlara baktı onunla paylaştım ve HD Tune hard diski sorunlu taradı sanırsamki Crystaldisk taraması istedi. Ama bir sorun çıkmamış onlarda da.

WHQL GeForce Experience ekran kartı güncelledim.

Wireless kablosuz olan Qualcomm atheros QCA9377 Wireless network güncelledim. Lenovo sitesinden...

Ethernet için bende ağ sürcüsü adaptertap-Windows adapter V9 var o 2019 görünüyor onu tekrar nasıl güncellicem nereden bulacağım bilmiyorum. Onu araştırıom...
Bir de LAN güncellemesi dediniz bir tek o kaldı o nasıl yapılacak onu da bulamadım.

Arada yine mavi ekran alıyorum...
Technopata yazmadan önce mavi ekran kesin çözüm gibi bir sürü video var YouTube üzerinden videolar izleyip bilgisayar başlarken F2 tuşu ile BIOS menüsünden değişikler yaptım... Secure Boot'ta BIOS ayarları ile ilişkili olabilir mi?

@Er73748 @Assecreed nickli arkadaş sağ olsun. Ona Crystaldisk ve HD Tune ile harddik ve SSD taraması yolladım sonuçlara baktı onunla paylaştım ve HD Tune hard diski sorunlu taradı sanırsamki Crystaldisk taraması istedi. Ama bir sorun çıkmamış onlarda da.

WHQL GeForce Experience ekran kartı güncelledim.

Wireless kablosuz olan Qualcomm atheros QCA9377 Wireless network güncelledim. Lenovo sitesinden...

Ethernet için bende ağ sürcüsü adaptertap-Windows adapter V9 var o 2019 görünüyor onu tekrar nasıl güncellicem nereden bulacağım bilmiyorum. Onu araştırıom...
Bir de LAN güncellemesi dediniz bir tek o kaldı o nasıl yapılacak onu da bulamadım.

Arada yine mavi ekran alıyorum...
Technopata yazmadan önce mavi ekran kesin çözüm gibi bir sürü video var YouTube üzerinden videolar izleyip bilgisayar başlarken F2 tuşu ile BIOS menüsünden değişikler yaptım... Secure bood ta BIOS ayarları ile ilişkili olabilir mi?

Sanmıyorum. Ama BIOS'u varsayılan ayara getirebilirsiniz.(overclock varsa gidebilir.)
Sanırsam HDD de sorun yok @Assecreed hocam testleri yaptırmış.
LAN aygıtının donanım kimliğini atarsanız uygun sürücüyü bulabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı