Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YARDIM35

Femtopat
Merhaba...
Ben laptopumu yeni aldım. Lenovo VIII modeli. 2 GB ekran kartı NVIDIA GeForce MX330, 1TB hard disk kapasitesi 512 GB SSD 20 GB RAM var. UEFI olarak Windows 10'u lisanslı yükledim lisansını yaptım. Ama ekran kartı sürücülerini güncellemedim.
Cihazınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatabilirsiniz, üzgün surat çıkıyor.

Sürücüleri güncelleyeyim dedim düzeltmek için. Ekran kartı sürücülerini güncelledim.
NVIDIA GeForce MX330 güncellerken kendi sitesinden en son sürümü GeForce Experience olarak güncelledim ama ben oyun oynamıyorum. Bilgisayarımda oyun bilgisayarı değil, Experience Gaming bilgisayarlar içinmiş. bu şekilde güncellediğim için sıkıntı yaşar mıyım? Experience olarak yüklemekle hata mı yaptım? Çünkü Gaming laptop değil benimki.

Bugün Bitdefender'i yükledim ve yine birden üzgün suratlı mavi ekran yazısı geldi. neden bu sorunla karşılaşıyor olabilirim? Sıfır FreeDOS bilgisayara kurulum yaparken neyi eksik yaptım acaba?

En son CMD kısmından SFC yaptım tarama yaparken hemen mavi ekran verdi. Scannow işlemini tekrar tekrar denedim en son denemde tarama bitti. Bir şey bulmadı.
Bir de Windows + R çalışmaya başlamak için “MSConfig" yaptım. Tümünü devre dışı bırak deyip temiz yükleme işlemi yapacaktım, yine mavi ekran geldi.

Çok uzun yazdım, anlamıyorum ben bilgisayardan. Kapanma var diye kendim yapayım dedim. Eve bir bilgisayarcı mı çağırsam bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler her şey için. Ağ ayarları sıfırladıktan sonra bir şeyleri yeniden ayarlamak gerki r mi çünkü ağ sürcüsünü güncellemiştim o sıfırlanmış mıdır?

Rica ederim normal şartlarda bir şey olmaması gerekiyor. Bir virüs taraması yapar mısınız?
Sanmıyorum. Ama BIOS'u varsayılan ayara getirebilirsiniz.(overclock varsa gidebilir.)
Sanırsam HDD de sorun yok @Assecreed hocam testleri yaptırmış.
LAN aygıtının donanım kimliğini atarsanız uygun sürücüyü bulabilirim.
lan aygıtı nedir bir bilsem atıcamda. internetsiz erişimi laz üzerinden yani kablo ile yapıyorsanız diyor.Ben kablo ile yapmıyorum... Lan dediğiniz bu mu tap-windows adapter V9

1620834075482.png

Yeni aldığınız bir mavi ekran varsa Minidump dosyalarını paylaşınız.

Son düzenleme:
LAN aygıtı nedir bir bilsem atıcamda. İnternetsiz erişimi laz üzerinden yani kablo ile yapıyorsanız diyor. Ben kablo ile yapmıyorum... LAN dediğiniz bu mu tap-Windows adapter v9.

Eki Görüntüle 1020218

Tamam. LAN ile bağlanmıyorsanız güncellemenize gerek yok. Yeni dosyaları analiz ediyorum.

LAN aygıtı nedir bir bilsem atıcamda. İnternetsiz erişimi laz üzerinden yani kablo ile yapıyorsanız diyor. Ben kablo ile yapmıyorum... LAN dediğiniz bu mu tap-Windows adapter v9.

Eki Görüntüle 1020218

Sorununuz hala devam ediyor. Hala ntkrnlmp.exe sorun çıkarıyor. Dosyaları daha da derinlemesine analiz edeceğim. Siz sfc/scannow komutunu ve DISM komutları ile Windows'ta sorunlu dosyaları onarmaya çalışın. @YARDIM35.5 siz XMP kapalı şekilde test yaptınız değil mi? Açık ise kapatıp tekrar test edin. Bir de sanırsam lenovo_mT_82C5_Bu_idea_fm_v15-ııl bu modeli kullanıyorsunuz. Eğer doğru ise buradan networking sürücüsünü kurun. Uygun olan LAN sürücü bu. Eğer yanlış model ise modelin tam adını yazabilirsiniz @YARDIM35.5

Son düzenleme:
Tamam. LAN ile bağlanmıyorsanız güncellemenize gerek yok. Yeni dosyaları analiz ediyorum.

Sorununuz hala devam ediyor. Hala ntkrnlmp.exe sorun çıkarıyor. Dosyaları daha da derinlemesine analiz edeceğim. Siz sfc/scannow komutunu ve DISM komutları ile Windows'ta sorunlu dosyaları onarmaya çalışın.
birde technopata yazmadan önce youtube da video izleyip uzaktan yordam çağrısı rpc konumlandırıcısının seceneklerini değiştirdim. birinci ve ikinci hatada hizmeti yeniden başlat sekmesi vardı sanıyorsam ben video sonrası onları eylem yürütme yaptım hepsini... Bunlar minidump dosyasına etki edermi analizde... RPC konumlandırcısı daha sağlıklı olması için hangi ayarda tutmama gerekir

Dosya Ekleri

• image (4).png
    image (4).png
    202,6 KB · Görüntüleme: 19
Bir de technopata yazmadan önce YouTube da video izleyip uzaktan yordam çağrısı rpc konumlandırıcısının seceneklerini değiştirdim. Birinci ve ikinci hatada hizmeti yeniden başlat sekmesi vardı sanıyorsam ben video sonrası onları eylem yürütme yaptım hepsini... Bunlar minidump dosyasına etki eder mi analizde... Rpc konumlandırcısı daha sağlıklı olması için hangi ayarda tutmama gerekir.

Her ihtimale karşı ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Sıfırlamak için:

1620837281809.png

Sorununuz hala devam ediyor. Hala ntkrnlmp.exe sorun çıkarıyor. Dosyaları daha da derinlemesine analiz edeceğim. Siz sfc/scannow komutunu ve DISM komutları ile Windows'ta sorunlu dosyaları onarmaya çalışın. @YARDIM35.5 siz XMP kapalı şekilde test yaptınız değil mi? Açık ise kapatıp tekrar test edin.
@Er73748 sfc/scannow testi yaptım onda hata bulmuyor
DISM konutu denemedim o nedir bilmiyorum? Şimdi saydada araştırcam nasıl yapılıyor diye.
XMP nedir nerden kapatıp ne testi yapacağım

@Er73748 sfc/scannow testi yaptım onda hata bulmuyor.
DISM konutu denemedim o nedir bilmiyorum? Şimdi saydada araştırcam nasıl yapılıyor diye.
XMP nedir nereden kapatıp ne testi yapacağım.

Daha önce RAM'lere overclock yaptınız mı? Eğer yaptıysanız açıktır. BIOS'dan kapatabilirsiniz. BIOS da sıfırlayabilirsiniz. XMP kapalı olduğuna emin olduktan sonra Memtest86 ile RAM testi yapın. DISM, sfc/scannow komutunda sorun bulunursa uygulanacak bir komuttur. Ama sizde gerek yok.

Daha önce RAM'lere overclock yaptınız mı? Eğer yaptıysanız açıktır. BIOS'dan kapatabilirsiniz. BIOS da sıfırlayabilirsiniz. XMP kapalı olduğuna emin olduktan sonra Memtest86 ile RAM testi yapın. DISM, sfc/scannow komutunda sorun bulunursa uygulanacak bir komuttur. Ama sizde gerek yok.
yok rama oerclock yapmadım. zaten bilmiyorum yapmak gereklimi.
Şimdi ağ sıfırlaması yaptım. kapanıp açıldı laptop.
Şimdi biostan xmp kapalı mı açık mı ona bakacağım ama araştırmam lazım nasıl yapılıyor hiç bilgim yok

Yok rama oerclock yapmadım. Zaten bilmiyorum yapmak gereklimi.
Şimdi ağ sıfırlaması yaptım. Kapanıp açıldı laptop.
Şimdi BIOS'tan XMP kapalı mı açık mı ona bakacağım ama araştırmam lazım nasıl yapılıyor hiç bilgim yok.

Overclock yapmadıysanız kapalıdır. Attığım mesajdaki model doğruysa yukarıdaki mesajdaki adımları yapın.

Overclock yapmadıysanız kapalıdır. Attığım mesajdaki model doğruysa yukarıdaki mesajdaki adımları yapın.
yok benim işlemci Intel Core İ5 1035G1 CPU 1,00 GHz, 1190 Mhz 4 çekirdek 8 mantıksal işlemci,
ekran kartı Nvıdıa Geforce MX330 ram20 gb hdd
Her ihtimale karşı ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Sıfırlamak için:

Eki Görüntüle 1020288
@Er73748 ağ ayarlarını sıfırlayıp açılıp kapanınca çok ağırlaştı yaa bilgisayar. bir dosyayyı açaçak kaç saatte ne oldu şimdi buna ya sıfır laptop aldım

Geri
Yukarı