My Cooler MGF01 vs Addison Rampage AD-RC5

jerrykerim

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Ben 2 aydır Monster Tulpar T7 v.20.3 kullanıyorum. Malumunuz cihaz oyun modunda sıcak çalışabiliyor ancak çok şükür ağır bir oyun dışında 92'yi hiç aşmadım. Genelde oyun modunda 82-89 arası değişiyor. (Bunlar soğutuculu değer olup soğutucusuz değişir mi bilmiyorum.)

Ben bu cihaz için, henüz cihazım gelmeden heyecan yapıp internetten olmasın evimin dibinden olsun diye Teknosa'dan Preo My Cooler MGF01 aldım. Kutuda 17.3 inç ekranlar için de uygun yazıyordu. Linki aşağıdadır: Preo My Cooler MGF01 Gaming Notebook Soğutucu Fiyatı ve Özellikleri

Soğutucu fena değil ancak tam ortasında fanı yok. CPU ve GPU üzerinde gelenler güzel çalışıyor. Elimi tuttuğumda hava akımı var çok belli ve hissediliyor. Ancak Tulpar T7 20.3'de ortada da anakartın ızgaraları var ama Preo soğutucunun fanı yok. Biliyorsunuz cihaz ısınınca ortadan da hissediliyor. Ayrıca Preo amblemi olan kısım anakart ızgarasının bir kısmını (1/4'ü) kapattığından laptopu soğutucunun biraz aşağısında kullanıyorum.

17.3 inç için Addison Rampage AD-RC5 buldum. Alıp almamakta kararsızım. İki aylık bile olmayan öbür soğutucuyu kenara ayırmak ile ortadan da soğutabilen almak arasında gidip geliyorum. Addison Rampage Ad-rc5 Notebook Laptop Soğutucu 5 Fanlı Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Affınıza sığınarak soğutucuda ortadan fanın olup olmamasının etkisinin neler olabileceğini ve Addison'u önerip önermediğiniz hakkındaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı