Mystic Light RAM'leri görmüyor

ismail34

Kilopat
Merhabalar, Mystic Light programı RAM'leri ve diğer bileşenleri görmüyor. Programın başka bir program (yazılım) ile çakıştığını yüksek oranda düşünüyorum. Daha önce de gerek yabancı kaynaklar olsun, gerek sosyal olsun çözümlerini çok aradım... Ne yazık ki denediğim tüm yöntemlerde (Reddit dahil) çözüme ulaşamadım. Hani derler ya "acil durumda camı kırın!" en son Recep Bey'e ulaşmak istedim. Umarım sorunumla ilgilenir, gerekse TW'den bağlantı kurmasınıda rica ediyorum. Epey bir çözüm denedim "clean ınstall dragoncenter" dahil...

Dipnot eklemek istiyorum, çözüm yöntemlerini uygularken tesadufen Mystic Light RAM'leri gördü ancak tekrar gitti. Nasıl oldu anlatayım...

iCUE yazılımı da mevcut idi bende (şu an yüklü değil). iCUE yazılımını kurduktan sonra bu yazılım ile alakalı "aygıt yöneticisinde, iCUE yazılımıyla yüklenen bir aygıt vardı devre dışı bıraktım ve kaldırdım. Daha sonra uygulamalardan iCUE yazılımını bulup repair (onar) dedim. Tabii bu işlemleri aynı anda yaptım daha sonra anlık olarak Mystic Light'a bakarken ataş simgesi, RAM simgesi, SSD ve kasa simgelerinin geldiğini gördüm ancak Mystic Light'ı yeniden açtığımda tekrar gitti. Bu arada Mystic Light'ı temiz kurulumunu yaptıktan sonra donanımları yine görüyor ancak Mystic Light'ın eski sürümünü yüklüyor ve Dragon Center'da sadece Mystic Light seçeneği gözüküyor, diğer hizmetleri (monitör, true color, user scenario, Gaming mode vs gözümüyor, ayrıca ARGB modları eksik yükleniyor ve sekronize çalışmıyor ve delay oluyor.

Recep bey, eğer ilgilenirseniz çok memnun olurum. Özel olarak istediğiniz sistem bilgileri olursa konu altında yardımcı olmaya çalışacağım. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Merhabalar, Mystic Light programı RAM'leri ve diğer bileşenleri görmüyor. Programın başka bir program (yazılım) ile çakıştığını yüksek oranda düşünüyorum. Daha önce de gerek yabancı kaynaklar olsun, gerek sosyal olsun çözümlerini çok aradım... Ne yazık ki denediğim tüm yöntemlerde (Reddit dahil) çözüme ulaşamadım. Hani derler ya "acil durumda camı kırın!" en son Recep Bey'e ulaşmak istedim. Umarım sorunumla ilgilenir, gerekse TW'den bağlantı kurmasınıda rica ediyorum. Epey bir çözüm denedim "clean ınstall dragoncenter" dahil...

Dipnot eklemek istiyorum, çözüm yöntemlerini uygularken tesadufen Mystic Light RAM'leri gördü ancak tekrar gitti. Nasıl oldu anlatayım...

iCUE yazılımı da mevcut idi bende (şu an yüklü değil). iCUE yazılımını kurduktan sonra bu yazılım ile alakalı "aygıt yöneticisinde, iCUE yazılımıyla yüklenen bir aygıt vardı devre dışı bıraktım ve kaldırdım. Daha sonra uygulamalardan iCUE yazılımını bulup repair (onar) dedim. Tabii bu işlemleri aynı anda yaptım daha sonra anlık olarak Mystic Light'a bakarken ataş simgesi, RAM simgesi, SSD ve kasa simgelerinin geldiğini gördüm ancak Mystic Light'ı yeniden açtığımda tekrar gitti. Bu arada Mystic Light'ı temiz kurulumunu yaptıktan sonra donanımları yine görüyor ancak Mystic Light'ın eski sürümünü yüklüyor ve Dragon Center'da sadece Mystic Light seçeneği gözüküyor, diğer hizmetleri (monitör, true color, user scenario, Gaming mode vs gözümüyor, ayrıca ARGB modları eksik yükleniyor ve sekronize çalışmıyor ve delay oluyor.

Recep bey, eğer ilgilenirseniz çok memnun olurum. Özel olarak istediğiniz sistem bilgileri olursa konu altında yardımcı olmaya çalışacağım. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Bende de var o sorun eskiden çalışıyordu sonradan bir güncelleme geldi 4-5 aydır falan çalışmıyor o yüzden iCUE kullanmanı öneririm. Corsair RAM'lerde oluyor sadece sanırım hala çözemediler şu olayı.

Bende de var o sorun eskiden çalışıyordu sonradan bir güncelleme geldi 4-5 aydır falan çalışmıyor o yüzden iCUE kullanmanı öneririm. Corsair RAM'lerde oluyor sadece sanırım hala çözemediler şu olayı.
Bu sorun XPG'de de geçerli bir sorun. Çözümü XPG veya kullandığınız diğer markaların yazılımlarını indirmek başka bir çare yok. Veyahut beklemek.

ICUE'de de ayrı sorun yaşıyorum, RAM'ler için bir ARGB mod seçiyorum sonra programı kapatıyorum varsayılan ARGB moda dönüyor RAM'ler. Daha önce ICUE'de programı çalıştırıp istediğim ARGB modu ayarlayıp kapattığımda ayarlar geçerli kılınıyordu. Şimdi ICUE'den çıkış yaptığımda yaptığım ayarlar kaydolmuyor.

Bu sorun XPG'de de geçerli bir sorun. Çözümü XPG veya kullandığınız diğer markaların yazılımlarını indirmek başka bir çare yok. Veyahut beklemek.

Bugun de yeni guncelleme aldı Mystic Light ancak yine düzelmedi. 2020 Aralıktan beri bu sorunla uğraşıyorum, ben Mystic Light'ın arka planda başka bir şeyle çakıştığını düşünüyorum. Tesadüfen aygıt yöneticisine girip " insan arabirim aygıtları" kısmından iCUE programına ait bir şeyi kaldırmıştım, aynı anda uygulamalardan ICUE'yi bulup "onar" demiştim artık ne olduysa orada birden bileşenleri görmüştü Mystic Light. Ayrıca konuyu fark etmeleri açısındna Recep ve Ali beyi konuya etiketler misiniz?

Son düzenleme:
ICUE'de de ayrı sorun yaşıyorum, RAM'ler için bir ARGB mod seçiyorum sonra programı kapatıyorum varsayılan ARGB moda dönüyor RAM'ler. Daha önce ICUE'de programı çalıştırıp istediğim ARGB modu ayarlayıp kapattığımda ayarlar geçerli kılınıyordu. Şimdi ICUE'den çıkış yaptığımda yaptığım ayarlar kaydolmuyor.

Bugun de yeni guncelleme aldı Mystic Light ancak yine düzelmedi. 2020 Aralıktan beri bu sorunla uğraşıyorum, ben Mystic Light'ın arka planda başka bir şeyle çakıştığını düşünüyorum. Tesadüfen aygıt yöneticisine girip " insan arabirim aygıtları" kısmından iCUE programına ait bir şeyi kaldırmıştım, aynı anda uygulamalardan ICUE'yi bulup "onar" demiştim artık ne olduysa orada birden bileşenleri görmüştü Mystic Light. ayrıca konuyu fark etmeleri açısındna Recep ve Ali beyi konuya etiketler misiniz?

Bu sorun yazılımsal bir sorun Corsair ya da MSI çözmediği sürece kimse bir şey yapamaz o yüzden boşuna insanları etiketleyip beklentiye girme bence. Yazdıklarının aynısını yaşıyorum aylardır ama saldım artık.

BIOS'u en son Beta sürüme güncelleyip deneyin. Ben konuyu MSI'a iletiyorum şimdi.

MSI Türkiye konuyu merkeze iletti.

Şunu uygulayacağız:

As I know, please refer to below of information and check if can solve the problems.

If the customer update Windows 10 operation system from the old version, we would recommed to remove old dragon center version and reinstall the latest version to check. For Corsair ICUE, must check the APP keeps running background and some important item be enabled as below then goint to test by our MysticLight App.

1.Uninstall the old version MSI Dragon Center version and install the latest version 2.0.108.0
2.Try to turn off the Anti-Virus, Firewall, or other applications which could have conflict with MSI Dragon Center.
3.Fresh install the latest Windows 10 operation system, and install the MSI Dragon Center software to see if it works.

The latest Dragon Center download: https://download.msi.com/uti_exe/mb/Dragon_Center_2.0.108.0.zip
How to install Dragon Center:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

**Dragon Center + ICUE 3 (Keeps this APP running background) combo SOP:
1. Install Dragon Center and Corsair iCUE. Restart the system after the installation.
2. Enter iCUE->Settings->General, set ""Enable SDK"" to enable. →Default is enabled
3. Enter iCUE->Settings, set ""Enable full SW Control"" to enable. →Manual to enabled for Corsair RGB memory
4. Enter Dragon Center->Mystic Light to control Corsair peripherals.

**For new ICUE 4 (Keeps this APP running background) SOP, make sure set ""Enable SDK"" to enable.

Son düzenleme:
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim Recep bey. Son yazdığınız yöntemleri zaten çok önceden denemiştim ve sonuç alamayıp sizinle iletişim kurmak için buraya konu açmıştım. En son BIOS'u beta sürümden bir önce ki sürüme yükseltmiştim. Beta sürüme yükseltmemiştim bir sıkıntı olur sistem stabil çalışmaz diye. Siz BIOS'u beta sürüme güncelleyin dedikten sonra az önce beta sürüme güncelledim ve sorun şu an çözülmüş gözüküyor :) tekrar teşekkür ederim, yine aynı sorunla karşılaşırsam sizi tekrar buradan rahatsız ederim :) @Recep Baltaş

Edit: Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tekrar gitti :(

Edit2: iCUE programını bilgisayar açılışında devre dışı bırak seçeneğini işaretledim, sadece Dragon Center kullanacağımdan dolayı. Bu işlemden sonra tekrar görmedi RAM'leri "Mystic Light" şimdi tekrar etkinleştirdim "iCUE" yazılımını bilgisayar açılışında başlaması için ve tekrar gördü RAM'leri Mystic Light.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı