N11 mağazası ret verdi

Oguz7144

Hectopat
Makaleler
1
İadem beklediğim uzere ret yedi. (Monitör iadesi, üründe hasar vs yok) iade reddi sebebi olarak ürünün iade için geçerli ürün kapsamında olmaması gösterilmiş. Bende bütün haklarımı biliyorum. Yeni çıktığı söylenen kanunun 1 Ocak 2024'e ertelendiğini de biliyorum. Ürün bana gelir gelmez THH başvuru yapacağım. Bilgisayar sarf malzemesi, DVD, bandrollü kitap, kişisel kullanim ürünleri (iç çamaşırı) gibi urunler alınmıyor arkadaşlar. Öbür türlü 14 gün kullansanız dahi iade hakkınız mevcut. Bakalım sonuç nasıl ilerleyecek. Sonucu buradan paylaşırım.

Bu arada N11 temsilcileri daha tüketici kanunlarını, kendi iade sozleşmelerini vs bile tam bilmiyor. Bana iade edilemez gibisinden copy paste yazı atıyor. Kanunla ilgili maddeleri atıyorum, kendilerine ait sözleşmede ki açık saçık "mala müşteri tarafından zarar verilse bile, musterinin o zararı karsilamak sureyiyle yine de iade edebilir" ibaresini atıyorum (kaldık iade ettiğim ürün jelatinleri bile üzerinde hasarsız kutusu komple hasarsız) saşırıyor. Sonra mağaza ile konuşuyor ve bana şunu diyor: Magaza ile konustum, magaza sizinle ürünün yanında bulunan satıcıya soru sor kısmından konuşmak istiyormuş diyor :)) şaka gibi. Satıcıya yazdım cevap da gelmedi.

İadem beklediğim uzere ret yedi. (monitör iadesi, üründe hasar vs yok) iade reddi sebebi olarak ürünün iade için geçerli ürün kapsamında olmaması gösterilmiş. Bende bütün haklarımı biliyorum. Yeni çıktığı söylenen kanunun 1 Ocak 2024'e ertelendiğini de biliyorum. Ürün bana gelir gelmez THH başvuru yapacağım. Bilgisayar sarf malzemesi, DVD, bandrollü kitap, kişisel kullanim ürünleri (iç çamaşırı) gibi urunler alınmıyor arkadaşlar. Öbür türlü 14 gün kullansanız dahi iade hakkınız mevcut. Bakalım sonuç nasıl ilerleyecek. Sonucu buradan paylaşırım.

Bu arada N11 temsilcileri daha tüketici kanunlarını, kendi iade sozleşmelerini vs bile tam bilmiyor. Bana iade edilemez gibisinden copy paste yazı atıyor. Kanunla ilgili maddeleri atıyorum, kendilerine ait sözleşmede ki açık saçık "mala müşteri tarafından zarar verilse bile, musterinin o zararı karsilamak sureyiyle yine de iade edebilir" ibaresini atıyorum (kaldık iade ettiğim ürün jelatinleri bile üzerinde hasarsız kutusu komple hasarsız) saşırıyor. Sonra mağaza ile konuşuyor ve bana şunu diyor: Magaza ile konustum, magaza sizinle ürünün yanında bulunan satıcıya soru sor kısmından konuşmak istiyormuş diyor :)) şaka gibi. Satıcıya yazdım cevap da gelmedi.

Ürünü kullandınız mı?

Bu tarz durumlarda direk satıcı ile irtibata geçin ben N11 üzerinden Kulaklik almıştım bozuk çıktı direk satıcı ile irtibata geçip iade talebinde bulundum ve hemen onay verildi N11 eğer satıcı iadeye cevap vermezse N11 otomatik olarak onay veriyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

Arkadaşlar. N11 tarafından konuyla ilgili özel biri takip sağlıyor. Beni aradı ve şunları söyledi. Ürünü beğenmedim diye iade kabul edilmez. Siz ürünü yolladiginizda ürün 2. Ele düşmüş olucak, magaza bunu satamaz. Bende ana yasada belirtilen seyi söyledim. Hiçbir açıklama yapmama gerek olmadan iade hakkımın olduğunu, satıcı mağdur oluyorsa ana yasayla sorununun olduğu, benimle ilgisinin olmadığını, ek olarak ürüne zarar vermedigim için asusa olduğu gibi iade etmelerini tavsiye edip aktardım. (Bu arada satıcıya ürünün kutusunu açtım diye bir zararları olacak ise 700₺ ye kadar iade hakkımdan düşebileceklerini söyledim, evet böyle bir jestte yaptım) Onlar da asusa bilgi vermişler, kullanıcı memnun kalmamış iade alabilir misiniz? diye, bunun sonucunu bana bildiricekler, eger asus tamam der, ürünü geri alır, tekrar paketleyip satışa uygun hale getiririm derse, paramı iade ediceklermiş. Aksi halde iade edemezmişim. Eğer thh ne bas vurursam onlarda savunma yapacakmış, ürünü neden alamazlar diye. İş uzar dedi bana. Bende asus iade almazsa thh heyetine basvuracagimi söyledim son olarak. Temsilci iki tarafın da magdur olmasını istemiyor sanırım, eğer iade edemezseniz müşteri kaybedicez diyor, iade olursa satıcı memnuniyetsizliği olacak diyor. İki arada kaldık diyor bi nevi. Umarım asus ürününü geri alır ve bu sorun uzamaz.

Ürünü kullandınız mı?
Ürünü kurup denemesini yaptım. 5ms farkı çok olduğu için memnun kalmadım. 5ms farkını ürünü kurup bakmadan bilmem de mümkün değil maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı