N11 Rezaleti

sergenatalmis

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu yazıyı N11'den alışveriş yapmadan önce 2 kere düşünün hatta 10 kere düşünün diye yazıyorum. Ben bir hata yaptım ama olayın para değil zaman kısmındayım. Hatta zaman değil insanı enayi yerine koyuyorlar müşterilere 1 gram değer dahi vermiyorlar diye yazıyorum.

1.OLAY

Ben bu adamlardan 2017'de bir ayakkabı aldım. Elite Brands diye bir mağazadan. Bu ayakkabı su geçirmemesi yerde su geçirdi ve kısa süre içinde açıldı. Ürünü gönderdikten sonra hiç bir şekilde ne iade ne değişim ne de tamir yaptılar. Ver elini hakem heyeti deyip hakem heyetine gittim. 6 Aylık bir süreçten sonra haklı raporu aldım. Fakat mağaza o rapor umrumuzda değil deyip iade yapmadılar. Haciz yoluna gittim bunun içinde bir sürü para ödedim. Dosya parası kargo parası falan ve sonuç ne oldu biliyor musunuz? Bu adamlar merdivenaltı firma olduğu için firmanın ismine hiçbir mal varlığı bulunamıyormuş. Resmen hukuki bir boşluk ve adamlar bundan yararlanıyorlar. n11'i aradım durumu anlattım fakat kendi mağazalarını kayırdılar. Mağaza başta bana adresini yanlış vermişti onu bile dilekçeyle öğrendim ki n11 o bilgiyi bile vermedi. Şu an o merdivenaltı hukuksuz mağaza hâlâ keyifle satış yapıyor ve n11'in anasayfasına reklam veriyor.

2. Ayakkabı olayını kapattık ve ben bu ay içinde n11'e bir kere daha şans vermek istedim. Aradığım en uygun beni 1 yıl idare etse de olur dediğim monitörü orada buldum. Monitörü aldım geldi. Güzel hoştu fakat ürünün ekranında aşırı ve ayarlanamayan bir parlaklık ve ciddi bir karıncalanma ya da parazit diyebileceğimiz bir olay vardır. 1 Hafta sonra ürünü iadeye gönderdim. Göndermeden önce mağazaya şunu dedim. Kardeşim eğer oluyorsa değişim yapın olmuyorsa iade. Peki ne oldu biliyor musunuz? Bu adamlar ürünü kendiler inceleyip iade talebime şunu yazmışlar. Ürün ekranında sıvı lekesi olduğu için iade reddedildi. Ben zaten salağım ürünün ekranına su sıkıp silmeden size yollayacağım bir akıllı onlar. İşin garip kısmı n11 adamların bu iadeyi red etme nedenine onay vermişler. Hayır bir kere sen neden bu ürünü garantiye göndermiyorsun be adam. Sıvı lekesi nedir daha yaratıcı bir bahane bulamadınız mı :) Ürünün satılabilirliği yok yazıyor. Sen zaten bu ürünü garantisine gönder değişim yaparlar bariz paneli bozuk diyeceğim ama bence sattıkları ürün spottu ki ben almadan önce sordum distrubitör dediler :) Distrubitörde kendileri sanırım :))

Ben monitörün parasını kurtarmaya çalışacağım. Ama n11 Türkiye e ticaretinin yüz karasıdır. Bulaşmayın. Ben hepinizin önünde tövbe ediyorum. Bir daha n11'den ürün alırsam adam değilim. 50 liralık ürünü 10 liraya bile verseler almam. Çünkü adamların çalışma prensibi sattım bitti. Tv'deki sattıkları ürün yerine hıyar gönderenlerden farksız bir firma.

Yazınızı okumadım. Başlık seçiminizden dolayı.
n11'e kızma hakkınız yok. Satıcı ile problem yaşayıp aracı firmaya laf etmek mantıksız.
Satıcı ile varsa bir sorununuz, THH'ye gidersiniz hakkınızsa eğer, hakkınızı alırsınız.
Yıllardır alışveriş yaparım n11'den. Ben niye sorun yaşamadım?

n11'e kızma hakkınız yok. Satıcı ile problem yaşayıp aracı firmaya laf etmek mantıksız.
Satıcı ile varsa bir sorununuz, THH'ye gidersiniz hakkınızsa eğer, hakkınızı alırsınız.
Bahsettiği şey N11.com'da mağaza açan kişilerin iyi denetimden geçmemesi.

İşte yazıyı okumuş olsaydın. Ah o ön yargılar yok mu ön yargılar.

İnternet alışverişi yapan herkes, alelade satıcılar yerine puanı yüksek olan, yorumu fazla olan, satış adedi belirli düzeylerde olan satışlardan alım yapması gerektiğini bilir.
Sonuçta o mağazaların da en başta yüksek puanı, fazla yorumu veya belirli düzeyde satış adedi yoktu.

İşte yazıyı okumuş olsaydın. Ah o ön yargılar yok mu ön yargılar.
Beyefendi ben n11 sahibiymişim gibi davranmayın lütfen. E-ticarette dikkat edilmesi gereken şeylere dikkat etmeden alışveriş yaptığınız gerçeğiyle benim düşüncemi yan yana koyamazsınız. Ben size sadece bunu söyledim.
2011 yılından beri elektrik gücü ile çalışan her cihazı internetten aldım. Hiçbirinde sorun yaşamadım.

İnternet alışverişi yapan herkes, alelade satıcılar yerine puanı yüksek olan, yorumu fazla olan, satış adedi belirli düzeylerde olan satışlardan alım yapması gerektiğini bilir.

10 yıldır internetten alım yapıyorum o dediğini ilk alışverişimden beri uyguluyorum. Şu iki alışverişimde de %95 puan üstü mağazalardan bahsediyorum. Kardeşim okumayabilirsin ama okumadığın şeylere yorum yapma. Bak ben buraya oturup deneyimi yazıyorum başkaları üzülmesin diye ve inan olayın parasında da değilim ama sen gelmiş okumadığın konuya yorum yazıyorsun

Sonuçta o mağazaların da en başta hiç yüksek puanı, fazla yorumu veya belirli düzeyde satış adedi yoktu.
Olabilir, bu riski göze alıyorsunuz demek ki. Ben sırf 20 lira ucuz diye puanı olmayan bir yerden almam. Daha sonra kötüleyecek yer aranılıyor. Olaya bir de böyle bakın. Sipariş adedi veya yorum sayısına göre sıralarım ben arama yaptığım zaman. Benim yerine birileri tecrübe etmiş, sorun varsa yaşamış ve sorunsuz olanı tercih etmişler. Zaman en değerli şeydir. Puanı olmayan yeni satıcıya şahsım adına o şansı vermem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı