N11 satıcı iadeyi kabul etmedi

BehzatCC

Decapat
N11.com sitesi üzerinden jameson marka bir amfi aldım. Ürün geldi fakat komşumda fazla amfi olduğu için onu takıp aldığım ürün geri gönderdim fakat satıcı “elektronik ürünlerde doğrudan iade yoktur” diyerek iadeyi reddetti. Bu sorunumu nasıl çözebilirim?

N11 in canlı desteği ve iade anlayışı aşırı berbat çok ürünümde keyfi almadı satıcı. Gidin tüketici haklarında halledin dedi. 6 ay uğraştım. Laptop telefon iade ediliyor nasıl edilmezmiş şaka gibiler.

14 gün koşulsuz iade hakkınız var hocam uğraştıracağını söylerse tüketici hakem heyetine başvurun.

Son düzenleme:
N11.com sitesi üzerinden jameson marka bir amfi aldım. Ürün geldi fakat komşumda fazla amfi olduğu için onu takıp aldığım ürün geri gönderdim fakat satıcı “elektronik ürünlerde doğrudan iade yoktur” diyerek iadeyi reddetti. Bu sorunumu nasıl çözebilirim?
Elektronik ürün doğrudan iadesi nasıl olmuyormuş? Kaynak kendi ...... bölümü galiba. Parçalarına ayırıp mı teslim etmeni istiyormuş? Ya alacak ya alacak. Böyle saçma bir durum söz konusu bile olamaz.

Öncelikle şu yolu tercih et hocam bende yaşadım bu sorunları çünkü. N11 ile bir görüş ama telefon ile görüşün durumu anlatın ama yok beğenmedim yok arkadaşımdan aldım buna gerek kalmadı gibi değil de haklarımı biliyorum koşulsuz iade hakkımı kullacağım sorun yaratıyor diye biraz çıkışın. Onlar zaten olumlu yanaşıyor iade başlatın vs. diyorlar ama satıcı 3-5 defa daha iptal ederse o zaman tüketici hakimiyetine taşıyacağınızı beyan ediniz. Eğer kafası biraz calışıyorsa satıcının olumlu yaklaşıp alır yoksa da e-Devlet'e girip formu doldurun.

Telefon, laptop gibi ürünler SIM kart takıldığında, WiFi ağına bağlandığında 2. el statüsüne gireceği için iade edilemezler.
Bunların dışındaki elektronik ürünlerde kutusu hasar görmemişse, kutu içeriği tam olarak bulunuyorsa iade edilmesi lazım diye biliyorum.

Telefon, laptop gibi ürünler SIM kart takıldığında, Wi-Fi ağına bağlandığında 2. el statüsüne gireceği için iade edilemezler.
Bunların dışındaki elektronik ürünlerde kutusu hasar görmemişse, kutu içeriği tam olarak bulunuyorsa iade edilmesi lazım diye biliyorum.

Laptop iade edilebilir aynı şekilde. Herhangi bir kısıtlama yok bu yönde.

Geri
Yukarı