N11 Ücret İadesi Yapmıyor

Afrojack

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 8 Ocak 2021 tarihinde N11'den indirimde görünce AOC 24G2U monitör sipariş vermeye karar verdim. Fakat daha sonrasında mağaza ile ilgili yorumları okuduktan sonra güvenemeyip, siparişi daha kargoya verilmeden iptal ettim. 3 gün geçti ortada yatırılan para yoktu, N11 canlı destek ile iletişime geçtim. Kendileri sipariş iptalimin mağaza tarafından yanıtlanmadığını, sistemin otomatik olarak iptal ettiğini ve bu sürede 2 gün geçtiğini söylediler. Neyse dedim tamam, 2 gün boşa geçmiş problem değil, artık yatırılsın. Ertesi gün tekrar para gelmedi. Tekrar konuştum, sistem tarafından parayı yatırmak için bankamla iletişime geçildiğini, yanıt alınamadığını söylediler. Tamam dedim, problem olmuştur bankayla tekrar bekleyeyim. Ertesi gün yine yatırılmadı, tekrar iletişime geçtim. Yine aynı şeyleri zırvaladılar.

Bunun üzerine bankamı aradım kendileri tarafında böyle bir problem olmadığını, asla da olamayacağını söylediler. Bunun üzerine tekrar konuştum ve 14 Ocak yani dün gece işlem yapılacağını söylediler. Bugün sabah kalktım baktım hala işlem yok. Tekrar iletişime geçiyorum, talep oluşturduklarını ve 3 iş günü daha beklemem gerektiğini söylüyorlar. Artık kafayı yemek üzereyim, kargoya verilmeden iptal edilen siparişin 7 gündür iadesini alamıyorum. Bu rezil firma ile alakalı Şikayetvar gibi mercilerde de şikayetimi açtım, ama para iademi alamıyorum. Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim, THH'ye başvuru açmalı mıyım? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar cevap veren herkese teşekkürler. Canlı destek ile konuştum, yine aynı şeyleri zırvaladılar. Son 3 konuşmamda söyledikleri gibi durumun acil olduğu belirtilip, ilgili ekibe iletildiğini söylediler.

Aynı hazır cevapları Şikayetvar' da ya da diğer canlı destek konuşmalarımda da tekrarladılar. Kimsenin benimle iletişime geçtiği ya da yardım ettiği yok. Arkadaşın tavsiyesi gibi THH' ye başvuracağımı söyledim, fakat yine aynı şeyler söylendi. Tavsiye ettiğiniz gibi 2-3 gün daha bekleyip, olmazsa THH' ye başvuracağım.

EDİT:
Arkadaşlar Cuma günü benimle iletişime geçildi. Finans bölümünden bilgi gelmiş, paramın yatırılacağına dair bankama talimat gönderilmiş güya. Fakat 3 gün geçti ortada yine para yok. THH' ye başvuracağım, başka bir çarem kalmadı.

Bugün Amazon' dan başka bir ürünle alakalı iade aldım. İadeniz alınmıştır mesajının ardından 15 dakika içerisinde paramı yatırdılar. Bu rezil firmadan ise kargolanmadan ürünü iptal etmeme rağmen 10 gündür paramı alamıyorum. Cidden böyle rezil, böyle utanmaz başka bir firma görmemiştim. Bu konuyu gören arkadaşlardan da bu firmadan uzak durmalarını tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı