N11 ürün faturasız geldi

Afkborn

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 5600, Kingston Fury Beast 32 GB (2X16) 3200 MHz, Powercolor Red Devil RX 6600XT, Be Quiet! BK008, Corsair Carbide Spec Delta RGB, Corsair CV550, 1 TB WD Blue SN570, 500GB A2000 Kingston SSD, 1TB WD HDD, Sensei310, K60 RGB PRO, Qck Medium, Asus TUF VG24VQE, Keenetic Omni DSL
Meslek
Zabıt Katibi
N11 üzerinden Xiaomi kulaklık aldım. Kulaklık replikaydı. Replika olduğunu öğrendikten sonra N11 müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim ve bana verdikleri cevap satıcı sayfasında ürüne orijinal demediği için ürünü satabilir şeklinde oldu. Üründen para iadesini istemiyordum sadece ürünün satılmamasını istiyordum artık orada. N11 müşteri temsilcisine bunu söylediğimde talebimi reddettiler bende bu yüzden tüketici hakem heyetine başvurmak istediğimi söyledim. Ürün elime ulaştığında kontrol ettim bana fatura göndermemişlerdi. Bunun için N11 müşteri hizmetleri ile tekrar iletişime geçtim ve faturanın 5 iş günü içerisinde bana yollanacağını söylediler. Fatura az önce bana e-posta şeklinde gönderilmiş fakat fatura el yazısı ile yazılmış ve fotoğrafı atılmış. İnternet üzerinden fatura atıldığı için e-fatura şeklinde atılması gerekmiyor muydu? Ek olarak fatura el yazısı ile yazılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alışveriş yaptığınız firma e-fatura kesiyorsa sistemden gönderebilirdi. Ama bildiğim kadarıyla el ile yazılan gönderilen faturada da bir sıkıntı olmuyor. Ayrıca N11 bile böyle mi oldu artık ürün alırken sahte ürünler mi satmaya başlamışlar. Artık nereden alışveriş yapacağımızı şaşırdık.

Alışveriş yaptığınız firma e-fatura kesiyorsa sistemden gönderebilirdi. Ama bildiğim kadarıyla el ile yazılan gönderilen faturada da bir sıkıntı olmuyor. Ayrıca N11 bile böyle mi oldu artık ürün alırken sahte ürünler mi satmaya başlamışlar. Artık nereden alışveriş yapacağımızı şaşırdık.
Faturayı bana göndermedi. El ile yazılmış fatura sadece fotoğrafını attı.

@osmanuzn16 sitede biraz göz gezdirdim fakat ihtiyacım olan bilgiyi bulamadım hocam, yine de teşekkürler.

Kulaklığı kullanmadıysanız iade talebinde bulunun. Kabul etmezlerse THH başvurun. Başvurunuzda size atılmış olan faturayı gönderirsiniz.
Yok hocam iade etmek istemiyorum ürünü, ürünün parasını da istemiyorum. Tek istediğim başka insanlara ürün başlığına Xiaomi yazıp saçma sapan kulaklık göndermelerini istemiyorum. THH'ye başvuracağım zaten sadece bana gönderdiği fatura konusunda emin olamadım. İnternet üzerinden faturayı gönderiyorsa e-fatura olarak kesme zorunluluğu var mı onu öğrenmek istiyorum. Varsa birde bunun yüzünden şikayette bulunacağım kendisinden.

Yok hocam iade etmek istemiyorum ürünü, ürünün parasını da istemiyorum. Tek istediğim başka insanlara ürün başlığına Xiaomi yazıp saçma sapan kulaklık göndermelerini istemiyorum. THH'ye başvuracağım zaten sadece bana gönderdiği fatura konusunda emin olamadım. İnternet üzerinden faturayı gönderiyorsa e-fatura olarak kesme zorunluluğu var mı onu öğrenmek istiyorum. Varsa birde bunun yüzünden şikayette bulunacağım kendisinden.

Ne yazık ki bu insanlar böyle dolandırıcılık yapmaya devam edecek. Ona bir çare bulabileceğinizi pek zannetmiyorum.

@SanalAzrail istedikleri kadar yapmaya devam etsinler. Ben elimden geleni yaparım. Onlar ile uğraşmak bir nevi hoşuma gidiyor. Yasal olarak hak bende olduğu için hiç bir şekilde bana karşı seslerini çıkaramazlar. Sonuçta büyük bir firmanın ürettiği ürünün çakmasını satan onlar. Dediğim gibi isterse bütün satıcılar öyle olsun ben bu şeklide uğraşmaya devam edeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı