N11 üzerinden alınan 4K monitör ve iade almama

Kampfar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 ay önce Amazon üzerinden LG marka 27UL550-W model monitör almıştım. Monitörün panelinde sorun olduğu için iade istedim ve monitörü daha göndermeden paramı iade ettiler. Hatta monitörü geri göndermek için adres istedim fakat hala geri dönüş yapılmadığı için monitör bende, kutusunda duruyor. Tek bir soru sormadan iade aldılar.

Daha sonra aynı modelin bir üst versiyonu 27UK650 modelini N11 üzerinden sipariş ettim. Monitörü gelir gelmez inceledim ve ekranın ortasında kırmızı ölü pikseller gördüm (sayılacak gibi değil fakat 20-30 tane vardır) daha önce 5K iMac ve MacBook Pro kullandığım için ekran konusunda çok tecrübem var ve çok sorun yaşadım. Bir de fotoğrafçı olunca en dikkat ettiğim parça monitör oluyor.

Aldığım yere mesaj atıp durumu belirttim (N11 dualpazar isimli mağaza) verdikleri cevap şu oldu:

"Merhaba, ürün ile ilgili teknik destek için markanın yetkili servisi ile görüşmelisiniz. Bizim servis yetkimiz olmadığı için size yardımcı olamayız. İade ya da değişim işlemi için yetkili servisten arızalı raporu alınması şarttır. Rapor alınmadığı takdirde iade/değişim isteğiniz onaylanmayacaktır. İyi günler dileriz."

Gerçekten teknik destek ile mi görüşmem ve rapor almam mı gerekiyor? Amazon hiç soru sormadan geri aldı ve aynı marka monitördü. Ben bu işi anlayamadım. Bundan sonra ilk bakacağım site Amazon olacak sanırım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Koşulsuz şartsız 14 gün iade hakkınız var. Servis raporu şartı saçma geldi. Site kalite farkı ortada. Mümkün olduğunca Amazon sitesinden alıyorum. İade işlemini ölü piksel var diye değil ürünü beğenmedim diye yapın. 14 gün koşulsuz iade hakkınızı kullanmak istediğinizi belirtin.

İadeyi ekranda ölü piksel var diye yaptım az önce. Keşke dediğiniz gibi yapsaydım. Umarım sorun yaşamam. Ürün mü alıyoruz; dert mi belli değil.

Ben de PSU dahil kasa almıştım ve ufak bir CW sesi tespit etmiştim fakat mağaza ilgilenmemişti. Hatta aramadıkları halde N11'e müşretiyi aradık falan demişlerdi. Hepsi garantiye yönlendiriyor. Çoğu site sorunlu malesef...

Ben de PSU dahil kasa almıştım ve ufak bir CW sesi tespit etmiştim fakat mağaza ilgilenmemişti. Hatta aramadıkları halde N11'e müşretiyi aradık falan demişlerdi. Hepsi garantiye yönlendiriyor. Çoğu site sorunlu malesef...
Amazon üzerinden aldığım monitörü satan amazon bile değil farklı bir mağazaydı. Fakat buna rağmen ürünün arkasında amazon duruyor. İade talebinin ertesi günü iadem yapıldı. Monitör ise 1 haftadır bende ve kutusunda duruyor. İade adresi göndereceklerini söylediler ve bekliyorum ben de. Gerçekten harika bir müşteri memnuniyeti yaratıyor Amazon. 3 kuruş fazla olsun yine de oradan alacağım artık.

Amazon üzerinden aldığım monitörü satan amazon bile değil farklı bir mağazaydı. Fakat buna rağmen ürünün arkasında amazon duruyor. İade talebinin ertesi günü iadem yapıldı. Monitör ise 1 haftadır bende ve kutusunda duruyor. İade adresi göndereceklerini söylediler ve bekliyorum ben de. Gerçekten harika bir müşteri memnuniyeti yaratıyor Amazon. 3 kuruş fazla olsun yine de oradan alacağım artık.

N11 ve Teknobiyotik gözümden düştü zaten. Hepsiburada, Trendyol ve Amazon var sırada. Sorun çıkmadığı sürece devam ederim fark etmez yani. Biraz pahalı olması önemli değil. Sonuç olarak mağaza fiyatına kıyasla yine tasarruf oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı