N3350 işlemci kendi ekran kartına darboğaz yapıyor

TheHotChili

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 2 hafta önce bir laptop aldım, Zula, CS 1.6 gibi oyunlar bile kasıyor sonra çözünürlüğü ve grafik ayarlarını arttırdım ve GPU darboğaz net bir şekilde azaldı; (eskiden %50 civarında GPU kullanırken şu an %90 civarında GPU kullanımı söz konusu) kasma ilk başlarda azaldı ancak 10 dakika sonra ısınmadan dolayı droplar girmeye başladı 60 FPS alırken bir anda 20'lere düşüyor ne yapmam gerek laptopumda dahili bir fan yok kaliteli harici bir soğutucu alsam iş görür mü? Tavsiyeleriniz nelerdir teşekkürler iyi günler.

İşlemci: Celeron N3350.
RAM: 4 GB DDR4.
Ekran kartı: HD 500.
SSD: 128 GB M.2

Laptop içinde fan yok mu? O zaman sıcaklıkları bir kontrol et. Korsan CS 1.6 GPU'ya yüklenmez pek onu belirteyim çünkü 1366x768 olmuyor onlar, görüntü de kalitesiz oluyor.
Sistemin de orijinal olmalı KMSpico'ya bulaştıysan formatla. Bir de RAM'in dolu olabilir senin, Defender Control ile Defender'ı kapatmanı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop içinde fan yok mu? O zaman sıcaklıkları bir kontrol et. Korsan CS 1.6 GPU'ya yüklenmez pek onu belirteyim çünkü 1366x768 olmuyor onlar, görüntü de kalitesiz oluyor.
Sistemin de orijinal olmalı KMSpico'ya bulaştıysan formatla. Bir de RAM'in dolu olabilir senin.

CS 1.6 orijinal Steam'den aldım. İşletim sistemi de orijinal ayrıca virüs taraması yaptırdım soğutucu alsam sorunum bir nebze çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
CS 1.6 orijinal Steam'den aldım. İşletim sistemi de orijinal ayrıca virüs taraması yaptırdım soğutucu alsam sorunum bir nebze çözülür mü?
Sıcaklık değerleri azalırsa daha iyi olur. Zaten oyun için bir PC olmadığı için oyunlarda ısınma sorunu olabilir. Soğutucu kullanabilirsiniz.

Teşekkürler çözünürlüğü artırmak ciddi bir rahatlama getirdi işlemcideki yük azaldı ancak bu sefer de çok ısınıyor ve drop girmeye başlıyor kaliteli bir soğutucu işimi görür umarım.
Sıcaklık değerleri azalırsa daha iyi olur. Zaten oyun için bir PC olmadığı için oyunlarda ısınma sorunu olabilir. Soğutucu kullanabilirsiniz.

Teşekkürler çözünürlüğü artırmak ciddi bir rahatlama getirdi işlemcideki yük azaldı ancak bu sefer de çok ısınıyor ve drop girmeye başlıyor kaliteli bir soğutucu işimi görür umarım.
Faydası olur hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı