N3350 laptop nasıl hızlandırılır?

Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar, bir akrabam verdi bu laptopu ve sadece internete girmek istediğini arada gazete falan okumak dışında bir şey yapmayacağını, onu bile yapamadığını söyledi. A o yüzden açtım ben de denedim bilgisayara DxDiag yazana kadar bile 5 dakika geçiyor. Direkt kapağındaki özelliklerin fotoğrafını çektim özellikler penceresi gelene kadar 10dakika geçiyor içim bayıldı. Bunun içine Windows 10 kurmuş bir de. XP mi yükleyeyim Vista mı yoksa 7 mi karar veremedim, siz ne düşünüyorsunuz? Ek olarak formattan sonra bunu hızlandırmak için ne yapabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

WhatsApp Image 2021-10-26 at 12.11.54.jpeg

SSD'ye Windows 10 kurup bu sorunu düzeltebilirsin. Sadece internette gezinmeye Video izlemeye falan yarar.
Arkadaşlar selamlar, bir akrabam verdi bu laptopu ve sadece internete girmek istediğini arada gazete falan okumak dışında bir şey yapmayacağını, onu bile yapamadığını söyledi. A o yüzden açtım ben de denedim bilgisayara DxDiag yazana kadar bile 5 dakika geçiyor. Direkt kapağındaki özelliklerin fotoğrafını çektim özellikler penceresi gelene kadar 10dakika geçiyor içim bayıldı. Bunun içine Windows 10 kurmuş bir de. XP mi yükleyeyim Vista mı yoksa 7 mi karar veremedim, siz ne düşünüyorsunuz? Ek olarak formattan sonra bunu hızlandırmak için ne yapabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 1198731
Aynı Lenovo işlemcili babamın notebook'una Ram takviyesi ve SSD takviyesi yaptım. Canavar gibi çalışıyor.

1-Güzeil bir Linux Distrosu ile (Linux Mint örneğin) istediğin her işi yapabilirsin ayrıca daha az sistem kaynağı ihtiyacın olur.
2-Laptobun desteklediği maksimum RAM'ı bul (Muhtemelen 4GB'dır) ve 4GB DDR3 RAM tak. Bu çok ciddi bir rahatlama sağlayacaktır.
3-Laptobun mekanik diskini kesinlikle değiştir. 120GB'lık ucuz yollu bir SSD çok ciddi performans artışı sağlayacaktır.
4-DVD okuma yazma ile işin olmayacaktır muhtemelen. Bir adet DVD caddy alıp. DVD sürücü yerine yüksek kapasiteli bir mekanik ya da SSD harddisk ekleyebilirsin.

Maksimum bunlar yapılabilir. ANcak bunları yaparsan gayet işine yarayacak bir ofis bilgisayarı elde edersin.

XP olmaz çok eski. Vista zaten 7'nin bir küçük verisonu. Vista kur derim.

Eki Görüntüle 1198731

Windows 7 ya da 10 sonra SSD desteklediği kadar RAM tak ama siteme çok fark etmez çünkü bu tarz laptoplardaki ana sorun işlemci RAM kullanımı düşük olsa bile işlemci kullanımı tavan yapıyor en ufak işte kasıyor sonra laptop.

Geri
Yukarı