Çözüldü N95 Maske Önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lordRago

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Ankara
Daha fazla  
Son zamanlarda İran ile Orta Doğu'da patlayan virüs endişesi, bugün İranlılar'ın Türkiye'ye göç etmesiyle tavan yaptı. Bu yüzden şimdiden erken bir önlem almak istiyorum.

Duyduğuma göre N95 maskeler bu konuda iş görüyormuş. Lakin güzel ülkemde, bu ürünler 10 liraya da bulabilirken 1000 liraya da bulabiliyorsunuz. Bu ikisi için hangisinin gerçek olduğunu anlamak kolay ama 30-300 arası tam bir karmaşa. Fırsatçılardan abartılan fiyat mı yoksa N95 sertifikası bulunmamasına rağmen satılanlar mı? Tam bir karmaşa.

Bu yüzden bu üründe N95 sertifikası var ve uygun dediğiniz ürün var mı? Halihazırda sizin de kullandığınız bir maske de olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
FFP3 Standardında bir maske gerek. Ancak piyasada FFP3 diye satılan her her maske bu aralar gerçekten FFP3 olmayabiliyor, dikkat edip araştırıp öyle almak lazım.

"30 gırh dane hoca salarız sınıra, onlar büsgürdür dualarnan" Bilimin ve gerçekliğin başladığı noktaya hoşgeldiniz. Muhtemelen başınıza bir iş gelmeyecek. Önlem alma çabanızı da anlıyorum. Ortalama bir maske alın ve kendinizi rahatlatın. Dışarıdan ve içeriden çok fazla kevgire döndük. Filtre ile korunmanız bana göre imkansız. Genel bağlamda ise sorun olmayacağını düşünüyorum. En temiz toplumuz demiyorum ama genel olarak iyi bir hijyen algımız var diye düşünüyorum. Vücut bağışıklıklarımızı da düşünürsek, bu belayı en başından savarız bence.

Corona içinse maske takma daha iyi hasta olmadıkça takmamak lazım maske hastalıktan korumaz hasta olanı engeller. Çinliler hep öyle git pırt et hemen maske takarlar ama medya bunu öyle bir dövüp eğdi ki sanki maske takında ölmüyorsun. Korunmak için ellerini sürekli yıka, dezenfekte ile gez, kullandığın ürünleri sürekli temiz tut. Çinli bir arkadaşım var sanal alemden tanıştığım bana Corona herkese geçen bir hastalık değil demişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı