Nabzımın 104 olması anormal mi?

• Konuyu başlatan rj2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 1B
Hocam alın bıçağı takın kalbinize çıkarın yerinden (!) ya güzel arkadaş ben sana ne diyeyim git aile sağlık merkezine kardeşimde de buna benzer bir sorun var küçükken doktor bir şey olmaz demişti pazartesi bir daha gidecek.

Evet canımı bayağı sıkan bir olay yaşadım.
Siz bir gidin EKG'nizi çektirin tabiki. Şöyle ki insan organizması hastalık yokmuşken de hastalık varmış gibi tepki verebilir. Mesela sıkıntı,kaygı ve korku duygusu birazcık şiddetli yaşandığında birtakım fiziksel belirtiler ortaya çıkar. En belirgini kalp çarpıntısı, kol uyuşması, dengesizlik, mide bulantıları falan. Eğer kalp doktoru kalbinizde bir şey bulmazsa psikolojiktir. Bir duygu doğası gereği nabzımızı arttırabilir. Kızınca nasıl nabzınız artıyorsa sıkıntı duygusu olduğunda da artmaktadır.

Siz bir gidin ekg'nizi çektirin tabii ki. Şöyle ki insan organizması hastalık yokmuşken de hastalık varmış gibi tepki verebilir. Mesela sıkıntı, kaygı ve korku duygusu birazcık şiddetli yaşandığında birtakım fiziksel belirtiler ortaya çıkar. En belirgini kalp çarpıntısı, kol uyuşması, dengesizlik, mide bulantıları falan. Eğer kalp doktoru kalbinizde bir şey bulmazsa psikolojiktir. Bir duygu doğası gereği nabzımızı arttırabilir. Kızınca nasıl nabzınız artıyorsa sıkıntı duygusu olduğunda da artmaktadır.

Teşekkür ederim. Yarın bir daha gideceğim hastaneye.

Olağan bir durum doktorun dediği gibi korkmayın. Üzüntüden yapıyor söylediğim gibi dayanamayacak derece üzüntülüyseniz bir psikoloğa gidip yardım alabilirsin.
Dediğim doktorlardan birine gittiysen sıkıntı yok diyen onlardan biri ise sorun yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı