Naci İnci, kendisine tepki gösteren öğrencilerin hal hatırını sordu

Prof. Dr. Melih Bulu'nun yerine 15 Temmuz'da vekaleten Mehmet Naci İnci atanmıştı. Sonralardan Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Naci İnci, geçtiğimiz cumartesi (21.08.2021)'de rektörlüğe atanmıştı. Marmara ve Boğaziçi Üniversitesinin yeni rektörleri belli oldu

Melih Bulu gibi Naci İnci'de çok tepki topladı. Akademisyenler yüzde 95 oranında Naci İnci'yi reddetmesine rağmen gene de rektörlüğe atanmıştı. Dün makam aracından ayrılarak karşılaştığı öğrencilere "Nasılsınız" diye sordu. Naci İnci ve öğrenciler arasında aşağıdaki gibi diyalog geçti:
  • Nasılsınız?
  • İyi değiliz.
  • Nasıl iyi olabiliriz sizce?
  • Hala el sallayabiliyorsunuz.
  • Kime selam veriyorsunuz?
  • Hala yüzümüze bakabiliyorsunuz.
  • Utanmadan nasılsınız diye sorabiliyorsunuz.
Melih Bulu'da olanlar gibi büyük ihtimalle protestolar devam edecektir, Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyan varsa Allah sabır versin. Seçilmiş bir rektör gelmediği sürece tepkinin biteceğini düşünmüyorum. Akademisyenlerin yüzde 95 oranında reddettiği birisi bir de. Umarım seçilmiş bir rektör gelir, protestolar da biter.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz unutkanım, özür dilerim ama "barış akademisyenleri" vardı galiba. Toplumda ne kadar söz getirdi? Bu kadar büyüdü mü? Bence hayır.

Onlar amacı çok farklıydı hocam çok farklı konu o konuya girersek ayrı başlıkta konuşmak lazım. Kısaca 2015-yılında Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan olaylara neredeyse mücadele etmeyin deniliyordu.

Onlar amacı çok farklıydı hocam çok farklı konu o konuya girersek ayrı başlıkta konuşmak lazım. Kısaca 2015-yılında Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan olaylara neredeyse mücadele etmeyin deniliyordu.
Olay orada kopuyor zaten. Hatırladığım galiba yeterli araştırma soruşturma olmadan "akademisyenlere" ceza verildi. Aslında bu eylem hakkını engellemek ama itiraz eden olmadı.

O olay ile ilgili tam bilgim yok biraz terörle mücadele kapsamında ve olağanüstü durum olduğu için mi oldu bilmiyorum.
Bunu teröre alet etmek saçma olur. Orada kürtlerin açlıktan öldüğünü söyleyebilirler. Bu anayasaca korunan eylem özgürlüğü ama bunu yapan kişileri direk içeri atmaya kalkışırsan bu özgürlük ihlaline girer. Araştırsın, bakarsın, arkasında terör örgütü varsa tamam içeri al.

Bunu teröre alet etmek saçma olur. Orada kürtlerin açlıktan öldüğünü söyleyebilirler. Bu anayasaca korunan eylem özgürlüğü ama bunu yapan kişileri direk içeri atmaya kalkışırsan bu özgürlük ihlaline girer. Araştırsın, bakarsın, arkasında terör örgütü varsa tamam içeri al.

Tam bilmiyorum bende o durumu.

Ben bir şey diyeceğim, seçim nasıl oluyor?
Önce Boğaziçi akademisyenleri oylayıp sonra başka bir kuruma mı gönderiyor? 2. Bir seçim mi oluyor? Şayet böyle ise adam istediğini seçer burada batan ne? Sen bu hakkı veriyorsan ona oradan gelen karara da uyman gerekmez mi?

Geri
Yukarı