Nafaka kalkmalı mı?

Zorla veya baskı altında evlendirmeye göz yumuyorsunuz. Buna bir çözüm bulunması gerekirken fiziksel şiddetle evlendiği adamdan boşanmayı zorlaştırmak ve şiddetin devamlılığını sağlamak kime neye fayda sağlıyor? Bu kesimin nafakadan yarar gördüğünü hiç sanmıyorum. Çözüm ve sorun başka yerlerde aranmalı, bulunmalı.

Reşit olmayan kızların doğuda zorla evlendirilmesinden bahsediyorsunuz şu an. İmam nikahlı çoğu, üçüncü karısını arıyor. Nafaka nerede?

Iste az önce demek istediğim buydu. Kapılmışsınız çevrenizde gördüğünüz 3-5 güçlü kadın figüründen yaptığınız çıkarımlara onlarla konuşuyorsunuz sürekli. Eksikleriniz var derken boşa demedim. Diyorum ki arkadaşım sence, kadınların hala koyun gibi alınıp satılabildiği bir ülkede kaç kadın kafasına göre istediği zaman boşanabilir? Sizin yaşadığınız ülkeden haberiniz yok. İyi akşamlar size böyle devam edin siz.

Zorla veya baskı altında evlendirmeye göz yumuyorsunuz. Buna bir çözüm bulunması gerekirken fiziksel şiddetle evlendiği adamdan boşanmayı zorlaştırmak ve şiddetin devamlılığını sağlamak kime neye fayda sağlıyor? Bu kesimin nafakadan yarar gördüğünü hiç sanmıyorum. Çözüm ve sorun başka yerlerde aranmalı, bulunmalı.

Reşit olmayan kızların doğuda zorla evlendirilmesinden bahsediyorsunuz şu an. İmam nikahlı çoğu, üçüncü karısını arıyor. Nafaka nerede?

Çok boş uzattım, benden bu kadar. :D İyi forumlar.
Zorla veya baskı altında evlendirilmeye göz yummazlarsa daha korkuncunu yaşarlar, ne kadar korkmuş olabileceklerinden haberin yok, sanki kadın kendisi Çocuklar Duymasındaki gibi psikoloğa gidip ''Evliliğimizi kurtaracağım'' diyor, çöpçatanlar boşanma diyor, ailesi seni eve almam diyor, hor görülüyor, tehdit ediliyor, kadın boşanmayı hiç istemiyor zannediyorsun galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı