Nakil işlemi sonrası ping değerleri arttı

thezack31

Femtopat
Katılım
20 Ekim 2020
Mesajlar
10
Arkadaşlar iyi günler, akşamlar. Konuya şöyle gireyim, yeni bir eve taşındık, eski ev ile arasında maksimum 1 km var, yakın yani. İnternetim nakil olduktan sonra oyunlardaki ping değerim 2 katınaçıktı, müşteri hizmetlerinin konu hakkında hiçbir fikri yok, daha önce başına gelen varsa bu problemi nasıl çözdü merak ediyorum. Var mı böyle bir problem yaşayan? TTNET kullanıyorum upload ve download değerlerimde bir problem yok. Önceden 39ms aldığım Valorant ve League of Legends oyunlarında 60ms alıyorum.
Wi-Fi kullanmıyorum.
Arkada interneti kullanan bir program açık değil.
DNS kullanmıyorum.
Proxy kullanmıyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

jeunesturcs

Centipat
Katılım
28 Ekim 2019
Mesajlar
383
Çözümler
4
Bina içi ve dışı tesisatın kalitesi (noise değerleri), santrale olan uzaklığın vs. her biri bu durumu etkiler. Öncelikle sorunu anlamak için değerleri görmek lazım. Evler yakın olabilir ancak bağlandığın noktalar çok farklı anladığım kadarıyla.
 
KS
thezack31

thezack31

Femtopat
Katılım
20 Ekim 2020
Mesajlar
10
Hocam taşındığım ev inşaat bakımından daha yeni , önceki evim 20 senelik bir evdi şuanki max5,oturduğum caddenin altyapısı çok daha iyi,şuan aynı lokasyonda oturan arkadaşlarım 39ms almaya devam ediyor.Operator farketmeksizin 39 ms alıyor 5 farklı kişiye sordum
 

Procon1337

Kilopat
Katılım
2 Mayıs 2015
Mesajlar
1.108
Çözümler
7
Hat "Fast Path" üzerinde değil de "Interleaved" üzerinde olabilir, modemden kontrol edin, "Interleaved" ise müşteri hizmetlerinden "Fast Path" geçişi isteyin.
 
KS
thezack31

thezack31

Femtopat
Katılım
20 Ekim 2020
Mesajlar
10
saolun hocam muhtemelen nakil işleminden sonra interleave olayına döndü , baya uğraştırcaklar belli çünkü müşteri hizmetleri dediğimden bir şey anlamadı :D
 
Yukarı