Nakille istediğim okula geçebilir miyim?

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesini kazandım. Ama hayalimdeki lise Köy hizmetleri Anadolu Lisesiydi. Sizce nakille girebilir miyim?
Köy hizmetleri 10 Ağustos Taban Puanı: 441,5439 (Bu senenin puanı)
Puanım: 425,2784

Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesini kazandım. Ama hayalimdeki lise Köy hizmetleri Anadolu Lisesiydi. Sizce nakille girebilir miyim?
Köy hizmetleri 10 Ağustos Taban Puanı: 441,5439 (Bu senenin puanı)
Puanım: 425,2784
Şansını dene... Ben LGS'nin ilk uygulandığı dönem mağduruyum. Normalde 470 ile alan okul o sene 350'ye kadar düşmüştü... Aynı şekilde 498 puan ile alan Fen Lisemiz 420'lere kadar düşüş yaşamıştı. Bunun üzerine bir de nakil dönemlerinde 350'ye düşen puan 30 puan kadar daha esneme yaptı. Ben 345 ile yerleştim, 321 ile yerleşen de oldu. Yani nakil konusunda sonuna kadar şansını zorla.

Zaten zorlayacağım. Sağ olsun bana gelen kitapçıkta 6-7 soru üst üste matematikte çok zor gelince sınavda çok morelimi bozdu ve 1-2 soru yetişmedi. Yetişse nakil ile dahi uğraşmazdım.

Köy hizmetleri 10 Ağustos Taban Puanı: 441, 5439 (Bu senenin puanı)
Puanım: 425, 2784

Taban puanın bir önemi yok sen yüzdeliğine bak senin yüzdeliğin ve o seneki yüzedelik değerlerini yazarsan daha iyi olur.

Zaten zorlayacağım. Sağ olsun bana gelen kitapçıkta 6-7 soru üst üste matematikte çok zor gelince sınavda çok morelimi bozdu ve 1-2 soru yetişmedi. Yetişse nakil ile dahi uğraşmazdım.
Stres yapma, sınavda yaşadığın olumsuzluğu da unut gitsin. Benim girdiğim dönem TR matematik net ortalaması 4'dü yanlış hatırlamıyorsam. Ben matematiğim 8. sınıfta kötü geçti diye yaklaşık 2000 lira harcayıp haftalarca özel ders aldım fakat yine de 8 net yapabildim. Dediğim gibi hayatını ve vaktini zehir etme, nakillerde geçemesen bile sene içerisinde, diğer senelerde yine nakil şansın olacak. Dene, 4 nakilde olursa ne âlâ, olmazsa da canın sağolsun.

O durum sene içerisinde gerçekleşen nakillerle alakalı diye biliyorum. Bizzat ben 350' puan ile kabul gören okula 345 ile giriş yaptım.
Hangisi hocam? Benim kendi yüzdelik dilimim 4.15. Okulun bu seneki dilimini bilmiyorum.
Screenshot_314.png

Sadece puanı gösteriyor.
Screenshot_315.png

2. seçenek yerel yerleştirme, bilinen adıyla adrese dayalı okulları gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı