Namaz kılarken aklıma saçma şeyler geliyor

Öncelikle herkese merhabalar dostlarım.
Başlıkta da belirttiğim üzere namaz kılarken aklıma bir sürü saçma şeyler geliyor. Yer yer cinsel şeyler yer yer de hayatımda olan kötü olaylar geliyor ve namaz kılarken üzgün oluyorum. Üstüne bunlar yetmiyormuş gibi aklıma gelen bu saçma şeyler hangi rekatta olduğumu veya hangi sureyi okuduğumu unutturuyor. Bazen baştan kılsam da bazen de kabul olur inşallah deyip geçiyorum. Namaz kılanlar sizde de bu durum var mı? Varsa önerileriniz nelerdir?
Bende aynısını yaşıyorum.

Başlıkta da belirttiğim üzere namaz kılarken aklıma bir sürü saçma şeyler geliyor. Yer yer cinsel şeyler yer yer de hayatımda olan kötü olaylar geliyor ve namaz kılarken üzgün oluyorum. Üstüne bunlar yetmiyormuş gibi aklıma gelen bu saçma şeyler hangi rekatta olduğumu veya hangi sureyi okuduğumu unutturuyor. Bazen baştan kılsam da bazen de kabul olur inşallah deyip geçiyorum. Namaz kılanlar sizde de bu durum var mı? Varsa önerileriniz nelerdir?
Obsesif Kompulsif Bozukluğu olabilir belki.

Eğer bu durumdan razı değilsen namazın kabul olur.

Onlardan uzaklaşmaya çalışmayın, biraz gevşeyin. Siz ne kadar o fikirlere odaklanırsanız, o kadar fazla düşünürsünüz. Onun yerine, sakin sakin namazınızı kılın. Takmayın düşündüğünüz şeyleri. Namazınızı kılın, isterseniz rekatları vs. numaralandırın. Örneğin her rekata bir rakam verin, arada onu tekrarlayın ben bu rekattayım diye. Böylece unutmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı