Nano Long Range Quadcopter

Simülator olarak liftoff kullanıyorum. daha önce 450 ve 550 boyutlarında dronelarım vardı. Küçük frame biraz korkutuyor. Şu an 2 adet fpv drone topladım. Fakat hobi gittikçe pahalı bir hale geliyor kurdan dolayı. :) Cevap için teşekkürler.
Liftoff'un ve diger simulatorlerin fizik algoritmasi Velocidrone kadar gercekci degil acikcasi. Neredeyse 10 yildir hobinin icinde, yuzlerce drone toplamis ve binlerce ucus tecrubesi olan biri olarak, gercek uçuş hissiyati veren onerebilecegim tek simulator Velocidrone.

Simulator olarak liftoff kullanıyorum. Daha önce 450 ve 550 boyutlarında dronelarım vardı. Küçük frame biraz korkutuyor. Şu an 2 adet FPV drone topladım. Fakat hobi gittikçe pahalı bir hale geliyor kurdan dolayı. :) cevap için teşekkürler.

5 inch ile büyük bir Quad'ın karakteristiği farklı oluyor. Ancak bana göre ne olursa olsun öğreneceğin ilk refleks gerektiğinde Arm'ı kapatabilmek olmalı. Bu çok önemli bana göre, özellikle ilk uçuşlarda insanın parmakalrı daha refleks olarak alışamadığ için, quad kontrolden çıkmaya başlayınca düzeltmek için fazla gaz erebiliyor. Bu nedenle gücü kesmeyi öğrenmek şart. Çok uçuş deneyimim olmadı ama doğru zamanda Arm'ı kapatabildiğim için hem kendimi hem de quadımı kurtardığım olaylar oldu.

Quad'ların duruyor mu bu arada, nasıl bir setupın var. :) Burada hobi ile ilgilenen birkaç kişi varız. :) Türkiye'de FPV için fiyat bir sorun ancak bana göre asıl sorun bu cihazlara sanki DJI MAvic Drone imiş gibi bakılması. :)

Liftoff'un ve diger simulatorlerin fizik algoritmasi Velocidrone kadar gercekci degil acikcasi. Neredeyse 10 yildir hobinin icinde, yuzlerce drone toplamis ve binlerce ucus tecrubesi olan biri olarak, gercek uçuş hissiyati veren onerebilecegim tek simulator Velocidrone.

LiftOff'un fiziği gerçekten iyi değil. Bunu evde kendiniz hover yapmayı deneyerek, sonra simülatörde de deneyerek gördüm.

Çok uçuş deneyimim olmadı ama doğru zamanda Arm'ı kapatabildiğim için hem kendimi hem de quadımı kurtardığım olaylar oldu.

Failsafe stage 2 olarak duzenleyip, bir switch'i failsafe olarak atamani oneririm. Cunku GPS takinca hem tusa basarak return to home yapabilirsin, hem de ayni sekilde sinyal kaybolunca da RTH devreye girer.

Failsafe stage 2 olarak duzenleyip, bir switch'i failsafe olarak atamani oneririm. Cunku GPS takinca hem tusa basarak return to home yapabilirsin, hem de ayni sekilde sinyal kaybolunca da RTH devreye girer.

2 Way switchlerin birinde Arm diğerinde de RTH var. Arm'ı da Pre-Arm ile kontrol ediyorum. X-Lite S'te momentary switchler buton şeklinde olduğundan çok rahat ve güzel oluyor.

RTH ayarlarını da Bardwell'e göre yaptım. Herhalde ek ayar gerekmez. :)

@NothingGood açıkçası biraz daha büyük bir şeyden başlamak daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu daha çok deneysel bir proje. Denenebilir ama asıl hobiye atılmak için iyi bir başlangıç değil bence. :)
Büyük model istemememin sebebi malumunuz olan 500 gr limiti :(. Yoksa bende büyük bir modelle başlamak isterdim.

Büyük model istemememin sebebi malumunuz olan 500 gr limiti :(. Yoksa bende büyük bir modelle başlamak isterdim.

500 gr limiti çok fark etmiyor ki artık. Ne oursa olsun uçurmak için izin almak zorundasın. Benim topladığım quad 500 altı mesela, ama kayıt ettirdim, 501 gr olarak. Ne de olsa, yanında tanıdığın birisi yoksa, izin almadan uçamazsın. :)

Arkadaşlar bu arada rekon 3 banggood da ön siparişte 1200tl ben hesapladım kendiniz toplasanız bu kadar ucuza gelmiyor.ilk partileri göndermişler şimdi sipariş verilenlerinki mayıs sonu haziran başı gönderilcekmiş
Bence küçük dronlar daha mantıklı masrafı az kırım oranı az mobula 6, betafpv veya eachineni micro dronlari ile başlamak mantıklı

1350 TL. Ortalama bir alıcı ile 1500 olur o. 170 TL kargo parası, sadece Express var, o nedenle DHL ile geliyor. DHL ile geldiği için de gümrük şişecek.

En az %20 de gümrük, yani 300 TL civarı bir vergi gelir.

Toplamda nereden baksan 1800 - 2000 TL civarına gelecek, gümrük ve kargo masrafı ile. Bu bütçeye iç mekanda da uçacak şekilde, daha iyi bir FC ile Aliexpress'ten toplayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı