Nano Long Range Quadcopter

Makaleler
110
1S Li-Ion pilden oluşan bir quad ve çok çok hoşuma gitti. AiO bir kart ve ortalama bir motor dörtlüsüyle yapılabilir gibi duruyor. Özellikle Li-Ion olması ilgimi oldukça çekti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Long Range ilgimi oldukça çekiyor.
@flayzeraynx senin görüşünü de merak ediyorum. :)

Son düzenleme:
Su an onu hazirliyorum :)

Hatta soyle soyleyeyim, sirf bunu basabilmek icin kucuk olan printer'imi satip, daha buyuk printer aldim :)

IMG_20210226_202516.jpg

Süper, kolay gelsin. :)

Kaptırdık bir kere kendimizi bu hobiye, aynı fotoğrafçılık gibi. Orada lens aldıkça doymuyorsun, burada drone topladıkça. :D

Ben artik bu hobiye basladigim icin, 9 sene once $50.000'lik fotograf ekipmanimi sattim. Bu hobiye "dusuk butceli quad'la baslayayim, ileride yenisini alirim" dusuncesiyle baslamayi dusunenler icin bir not olarak kalsin bu :)
Bu haftasonu x8'i denedim. Beni en cok etkileyen, sadece yuzde 5 throttle ile hover yapmasi. Uzerinde su an hero 8 var ancak planim uzerine dslr ya da micro fourth third ve genis aci bir lens. Su anda tabla planlari ciziyorum, 1-2 haftaya bitiririm plqnlari

Fotoğraf ta, Drone ya da genel olarak RC araç hobisi de, ucuz parçalarla yapılacak işler değil. Zira zevk vermiyor. Türkiye'de maalesef gerek kur gerekse vergiler nedeniyle daha alt ürünlere yöneliniyor, ama belli başlı hobilerde maalesef bunu yapamıyorsunuz.

Hadi quad neyse ama FPV gözlük ve kumandada ucuza kaçılmamalı, bir kere alınıyor zira.

Li-Ion'lar ile daha sakin ama uzun menzilli bir Drone toplama düşüncem var, ya bu nano-long range modelini toplayacağım, ya da şöyle bir şey yapmaya çalışacağım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu hafta sonu X8'i denedim. Beni en cok etkileyen, sadece yuzde 5 throttle ile hover yapmasi. Uzerinde su an Hero 8 var ancak planim uzerine DSLR'ya da Micro fourth Third ve genis aci bir lens.

Sony A serisi crop bir kamera ve geniş açı bir lens ile güzel şeyler çıkartır bence, ağırlıkları ne kadar bilmiyorum ama kaldırır bence.

Son düzenleme:
Fotoğraf ta, Drone ya da genel olarak RC araç hobisi de, ucuz parçalarla yapılacak işler değil. Zira zevk vermiyor. Türkiye'de maalesef gerek kur gerekse vergiler nedeniyle daha alt ürünlere yöneliniyor, ama belli başlı hobilerde maalesef bunu yapamıyorsunuz.

Hadi quad neyse ama FPV gözlük ve kumandada ucuza kaçılmamalı, bir kere alınıyor zira.

Li-Ion'lar ile daha sakin ama uzun menzilli bir Drone toplama düşüncem var, ya bu nano-long range modelini toplayacağım, ya da şöyle bir şey yapmaya çalışacağım:

Sony A serisi crop bir kamera ve geniş açı bir lens ile güzel şeyler çıkartır bence, ağırlıkları ne kadar bilmiyorum ama kaldırır bence.
Uzun ucmak, tamam zevkli ama bir noktadan sonra parmaklar yoruluyor, omuzlar agriyor, susamaya ya da cisiniz gelmeye basliyor ya da sıkılıyor. Eger cidden daglarin, tepelerin, kanyonlarin arasinda uculmayacaksa bence uzun sureli ucus cok gereksiz hale geliyor. Benim sabit noktam 17-18 dakika.. :)
Senlikler baslasin! Simdi tek kalan is, kutulara dalip yedek parcalari bulmakta.

IMG-20210227-WA0053.jpeg

Son düzenleme:
Uzun ucmak, tamam zevkli ama bir noktadan sonra parmaklar yoruluyor, omuzlar agriyor, susamaya ya da cisiniz gelmeye basliyor ya da sıkılıyor. Eger cidden daglarin, tepelerin, kanyonlarin arasinda uculmayacaksa bence uzun sureli ucus cok gereksiz hale geliyor. Benim sabit noktam 17-18 dakika. :)
senlikler baslasin! Simdi tek kalan is, kutulara dalip yedek parcalari bulmakta.

Eki Görüntüle 898264

Bir önerim olacak. O 18650 pil yuvasının kesebildiginiz her yerini kesin sadece metal pilin kutupları olan yerler kalsın pilide ince bir plastik kelepçeyle sabitlediniz mi? Ciddi bir ağırlık avantajı elde edebilirisiniz.

Bir önerim olacak. O 18650 pil yuvasının kesebildiginiz her yerini kesin sadece metal pilin kutupları olan yerler kalsın pilide ince bir plastik kelepçeyle sabitlediniz mi? Ciddi bir ağırlık avantajı elde edebilirisiniz.
Pil yuvasini govdeye vidaladim, gidebilecegi hicbir yer yok artik :)

Uzun ucmak, tamam zevkli ama bir noktadan sonra parmaklar yoruluyor, omuzlar agriyor, susamaya ya da cisiniz gelmeye basliyor ya da sıkılıyor. Eger cidden daglarin, tepelerin, kanyonlarin arasinda uculmayacaksa bence uzun sureli ucus cok gereksiz hale geliyor. Benim sabit noktam 17-18 dakika.. :)
Senlikler baslasin! Simdi tek kalan is, kutulara dalip yedek parcalari bulmakta.

Eki Görüntüle 898264

Benim de böyle bir şey yapma planım var. HGLRC Zeus AIO karta ve HGLRC Zeus VTX'e dayanan bir setup olacak, motorlara ise hala bakıyorum. 1S hatta 2S Li-Ion bile yapabilirim sanırım. :)

Pilin şarj olması için her seferinde çıkması gerekecek. O nedenle plastik kelepçe iyi bir çözüm olmaz.

Geri
Yukarı