Nano ve alt sistem nasıl kullanılır?

Hutame7

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda hevesimden dolayı hobi olarak ve öğrenmek için ETH kazmaya başlamak istiyorum. Yaklaşık bir haftadır forumda araştırma yapıyorum ama aklıma takılan birkaç soru var.
Birincisi, ekran kartını kuracağım sistemin parçalarını az çok anladım ama, işletim sistemi konusunda bir şey bulamadım pek. Şimdi ben, DDR2 4 GB LGA 775 sisteme Windows 7 kurarsam, gerekli mining dosyalarını çalıştırır mı?
İkinicisi, Windows 7 kurduğum sisteme TeamViewer ya da alternatif uzaktan kontrol programlarında bir sıkıntı yaşar mıyım?
Son olarak da nano konusu. Olayı tam anlayamadım ama yanlışım varsa düzeltin anlamam açısından. Pool seçimimizi 2Miners'dan yana seçiyoruz. Wallet olarak da ben Binance kullanmak istiyorum. Buraya kadar tamam. Komisyon olayı için kazdığım ETH'yi nano olarak Binance Global'e göndermem gerekiyor. Buradan sonrasını anlayamadım. Gelen Nano'yu direkt mi satmam gerekiyor yoksa, ETH'ye dönüştürüp mü satmam gerekiyor? Bu işlemi yaptıktan sonra USDT olarak Binance TR hesabımıza yolluyoruz. Biraz uzun bir yazı oldu mazur görün. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
İşletim sistemi olarak istediğini seçebilirsin farketmez. Uzaktan kontrol yazılımı da kullanabilirsin. Mining için geliştirilmiş uzaktan kontrol ve yönetim programı da kullanılabilirsin.
Hatta en iyisi sadece mining yapılacaksa bilgisayarda mining için yapılmış işletim sistemleri de kullanılabilirsin. (Hiveos, MS OS, Rave OS vs) Bunlar ücretlidir ama tek işçi için hepsi ücretsiz. Raveos 2miners havuzu kullananlar için tamamen ücretsiz.

İkinci soruna gelirsek 2miners havuzunda komisyon ödemeden paranı 2 şekilde alabilirsin. Nano ve BTC ödeme yöntemleri bunlardan hangisini kullanıcaksan o coine ait cüzdan adresini kazım programına yazıcaksın. Coin hesabına yattığında hiçbir kısıtlaman yok. ETH ye dönüştürmek zorunda değilsin ister usdt ye çevir ister başka bir coin satın al orası sana kalmış bir durum. Hatta istersen hiç global ile uğraşma BinanceTr de ki cüzdanının kodunu yaz. (Nano tr de var mı onu bilmiyorum ama BTC seçersen tr kullanabilirsin) Binance Tr de usdt alıp sonra TL yapmana da gerek yok direk TL ye çevirebilirsin. (Tabi Nano varsa😂 hiç kullanmadığım için bilmiyorum. BTC ciyim ben 😄)

İşletim sistemi olarak istediğini seçebilirsin farketmez. Uzaktan kontrol yazılımı da kullanabilirsin. Mining için geliştirilmiş uzaktan kontrol ve yönetim programı da kullanılabilirsin.
Hatta en iyisi sadece mining yapılacaksa bilgisayarda mining için yapılmış işletim sistemleri de kullanılabilirsin. (Hiveos, MS OS, Rave OS vs) Bunlar ücretlidir ama tek işçi için hepsi ücretsiz. Raveos 2miners havuzu kullananlar için tamamen ücretsiz.

İkinci soruna gelirsek 2miners havuzunda komisyon ödemeden paranı 2 şekilde alabilirsin. Nano ve BTC ödeme yöntemleri bunlardan hangisini kullanıcaksan o coine ait cüzdan adresini kazım programına yazıcaksın. Coin hesabına yattığında hiçbir kısıtlaman yok. ETH ye dönüştürmek zorunda değilsin ister usdt ye çevir ister başka bir coin satın al orası sana kalmış bir durum. Hatta istersen hiç global ile uğraşma BinanceTr de ki cüzdanının kodunu yaz. (Nano tr de var mı onu bilmiyorum ama BTC seçersen tr kullanabilirsin) Binance Tr de usdt alıp sonra TL yapmana da gerek yok direk TL ye çevirebilirsin. (Tabi Nano varsa😂 hiç kullanmadığım için bilmiyorum. BTC ciyim ben 😄)
Anladım teşekkür ederim. Binance TR'de NANO yok. Olayın püf noktasını anlamaya çalışıyorum sadece. NANO'yu ETH fiyatıyla mı satıyoruz acaba onu merak ettim.
Bu saydığın işletim sistemleri kendi içinde mi geliyor uzaktan kontrol mevzusu?

NANO'yu ETH fiyatıyla mı satıyoruz acaba onu merak ettim.
Burda tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama sana gelen NANO miktarı kazdığın ETH'ye eşit değerde ama NANO'nun fiyatı sürekli değişir ETH ile paralel gitmiyor. O yüzden bana göre hesabına gelir gelmez satmak veya daha güvendiğin bir coine dönüştürmek daha mantıklı.
Bu saydığın işletim sistemleri kendi içinde mi geliyor uzaktan kontrol mevzusu?
Evet zaten onları kurduktan sonra farklı bir bilgisayara ihtiyacın var kontrol edebilmek için. Yerel bir kontrol veya arayüz yok tamamen uzaktan kontrol için tasarlanmış hepsi.

Burda tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama sana gelen NANO miktarı kazdığın ETH'ye eşit değerde ama NANO'nun fiyatı sürekli değişir ETH ile paralel gitmiyor. O yüzden bana göre hesabına gelir gelmez satmak veya daha güvendiğin bir coine dönüştürmek daha mantıklı.

Evet zaten onları kurduktan sonra farklı bir bilgisayara ihtiyacın var kontrol edebilmek için. Yerel bir kontrol veya arayüz yok tamamen uzaktan kontrol için tasarlanmış hepsi.
Çok teşekkür ederim gerçekten 🙏 Bahsettiğin işletim sistemlerinin videolarına bakacağım. Sence NANO olarak mı almak mantıklı yoksa BTC olarak mı? Senin fikrince.
İşletim sistemlerine voltaj ayarını falan nasıl yapıyoruz?

Çok teşekkür ederim gerçekten 🙏 Bahsettiğin işletim sistemlerinin videolarına bakacağım. Sence NANO olarak mı almak mantıklı yoksa BTC olarak mı? Senin fikrince.
Ben 2miners kullandığım zamanlar ödememi BTC olarak aldım uzun süre elimde tutacağım için. Hala da BTC olarak elimde tutuyorum. Benim için daha mantıklı ama sizin kazım hızınız düşükse her gün ödeme almak istiyorsanız ve elinizde tutmak gibi bir düşünceniz yok ise NANO daha iyi olabilir.

Ben de 2miners nano (xno) kullanıyordum. Geçen hafta nano ağında çıkan problemler yüzünden btc ye geçtim. (Sadece eth mining dosyasında eth cüzdan kısmına yazdığım nano adresini silip binance segwit ağından btc adresimi yazdım.) 17-18-19 mayısta kazdığım nanolar dün itibayirle o günün xno/eth kurundan dönüştürülüp yattı binance nano hesabıma. kazdığın eth ler ödeme limitine geldiği an xno/eth kurunun anlık durumunda dönüştürülüp ödeme yapılır. Ben, nanı gibi ücretsiz olmasa daufak bir miktar kesinti ile yine de daha sağlam bir ağ olan btc segwit ile devam ediyorum eth mininge. 2miners havuzu eth miningi binance de sadece segwit ağı destekliyor bilginiz olsun.

Ayrıca eth mining işinin bitme durumu var. Yüklü girecekseniz ROİ (yatırımın geri dönüş süresi) sürenizi ve eth den sonraki coinlerin kâr durumunu da hesap edip öyle girin bu işe derim!

Ben de 2miners nano (xno) kullanıyordum. Geçen hafta nano ağında çıkan problemler yüzünden btc ye geçtim. (Sadece eth mining dosyasında eth cüzdan kısmına yazdığım nano adresini silip binance segwit ağından btc adresimi yazdım.) 17-18-19 mayısta kazdığım nanolar dün itibayirle o günün xno/eth kurundan dönüştürülüp yattı binance nano hesabıma. kazdığın eth ler ödeme limitine geldiği an xno/eth kurunun anlık durumunda dönüştürülüp ödeme yapılır. Ben, nanı gibi ücretsiz olmasa daufak bir miktar kesinti ile yine de daha sağlam bir ağ olan btc segwit ile devam ediyorum eth mininge. 2miners havuzu eth miningi binance de sadece segwit ağı destekliyor bilginiz olsun.

Ayrıca eth mining işinin bitme durumu var. Yüklü girecekseniz ROİ (yatırımın geri dönüş süresi) sürenizi ve eth den sonraki coinlerin kâr durumunu da hesap edip öyle girin bu işe derim!
Ben tek kart hobi olarak gireceğim. BTC segwit anladığım kadarıyla BTC nin blockchain sistemi gibi bir şey. Peki dosyamıza wallet adresi olarak BTC kodunu mu yoksa farklı bir kod mu gireceğiz?
@TENSES Harici işletim sistemlerinde, herhangi bir depolama birimine ihtiyaç var mı? Yoksa sadece flash belleğe atıp takmak yetiyor mu?

Son düzenleme:
Start.bat dosyasında eth wallet kısmına 2miners uyumlu (her btc cüzdan adresi olmaz) btc adresinizi gireceksiniz. Sistem zaten bunu anlıyor ve kazdığınız eth ödeme limitine gelince o anki eth/btc kurundan btc ye çevirilip hesabınıza yatırılır. Flash disk yeterlidir. Zaten DAG dosyası Vram üzerinde oluşturulur.

Geri
Yukarı