Nanokatalog Tedarik Süreci

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Selamlar,

bir çok kişinin dert yandığı bir konu. Arkadaşlar bu siteden alışveriş yaparken 2 dakikanızı ayırıp lütfen stok kontrolü yaptırın. Sonra ürün elime 30 gün ulaşmadı diye konular açılıyor burada. Madem o kadar beklemeyeceksin, neden balıklama atlar gibi alışveriş yapıyorsun? Adamlar ne güzel maillere cevap verip, ne zaman geleceğini söylüyorlar.

Bu 2. alışverişim oldu. İlk alışverişimde kasa almıştım. O 2 günde elime ulaşmıştı. TR depolarında ürünler varsa direkt kargoya veriyorlar, TR depolarında stokta yoksa yurt dışından getirdikleri için gelene kadar bir süre bekliyorsunuz tabii ki.

Screenshot_2.png

Termal macun siparişi verdim, şu an 5 gün oldu. Büyük ihtimalle bu haftanın sonuna kadar elimde olur.

Selamlar,

bir çok kişinin dert yandığı bir konu. Arkadaşlar bu siteden alışveriş yaparken 2 dakikanızı ayırıp lütfen stok kontrolü yaptırın. Sonra ürün elime 30 gün ulaşmadı diye konular açılıyor burada. Madem o kadar beklemeyeceksin, neden balıklama atlar gibi alışveriş yapıyorsun? Adamlar ne güzel maillere cevap verip, ne zaman geleceğini söylüyorlar.

Bu 2. alışverişim oldu. İlk alışverişimde kasa almıştım. O 2 günde elime ulaşmıştı. TR depolarında ürünler varsa direkt kargoya veriyorlar, TR depolarında stokta yoksa yurt dışından getirdikleri için gelene kadar bir süre bekliyorsunuz tabii ki.

Eki Görüntüle 330129

Termal macun siparişi verdim, şu an 5 gün oldu. Büyük ihtimalle bu haftanın sonuna kadar elimde olur.
Hikaye bu olay ya. Ben Perpa'ya gidip nakit olarak ödeyip sipariş ettim adam max 12 gün içinde gelir bana dedi halen yok ortalıkta. Söylenen tarihlere bakmayın. Şans işi biraz yurtdışından gelecekse en az 1 ay'ı buluyor. Nanokatalog Uzun Tedarik Süreci konusu altına yazdığım yorumu burayada atayım. Sistem bence bundan ibaret.

Büyük ihtimal şöyle bir şey var gibi geliyor bana. Bunlar 1 ay'ı üçe falan bölüyorlar. 1-10, 11-20, 12-30 şeklinde. O 10 gün içerisinde olan siparişlerdeki tüm ürünleri aynı anda artık palet üstüne mi koyuyorlar büyük bir kutuya yerleştirip mi yolluyorlar bilmiyorum ama Türkiye'ye o şekilde geldiğini düşünüyorum. Ondan sonra gümrükte artık ne kadar süre geçiyorsa üstüne bir de o süre ekleniyor. Bu şekilde en az 20 25 günü buluyor. 2 hafta içinde veya daha az sürede eline ulaşanların tamamen bu dilimlerden herhangi birinin son 1 2 gününde sipariş ettikleri için ellerine daha erken ulaştıklarını düşünüyorum. Sizce böyle bir olasılık var mı? Bende 27 Ağustos'ta anakart sipariş ettim direk istanbul perpa'daki merkezlerine giderek. Bana max 2 hafta içinde gelir dedi ama pek sanmıyorum :) Bakalım ne olacak unutmazsam editlerim bunu hangi gün geldiğine dair.
.
10.09.2018 halen bir değişim yok aramadımda hata ediyorum bilmiyorum.

Nanokatalog'tan işlemci soğutucusu siparişi vermiştim. O zamanlar bilgisayar parçalarını topluyordum. İşlemciden sonra hemen işlemci soğutucusu siparişini verdim. Yurtdışı stoklu çalıştıklarını da o zaman bilmiyordum. Aynı size yazdıkları mail gibi aynısını ben de aldım. Fakat ürün 20 güne yakın sürede geldi. Hollanda havaalanında grev olduğu için uçuşların iptal olduğu söylendi. Tekrar verdikleri tarihte de gelmediğini yola çıkmadığını görünce siparişimi iptal etmek istediğimi belirten mail attım, diğer gün ürün elime ulaştı. Denk mi geldi yoksa ne oldu onu bilemiyorum. 15 günü gözden çıkartmak gerekiyor bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı