Nargile içemiyorum

English Teacher

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaş ortamında muhabbetin yanına değişmediğim şeydir açıkçası nargileyi severim ancak elmalı veya naneli hani biraz ağır diyebileceğimiz nargileleri içemiyorum yeni başladığımdan değil yaklaşık 5 yıldır nargile içerim ama şöyle bir yarım saat geçtikten sonra hani iyice tadını alıp ağırlaştığı vakit içince başım dönüyor kötü oluyorum reflekslerim zayıflıyor o an için yani bünyem hassas diyeceğim bira, shot ve rakı da bile böyle olmuyor. Hele Tophane de falan yanına yaklaşamıyorum anca karpuzlu, damla sakızlı falan... Sizce neden kaynaklanıyor ve nasıl çözebilirim ?

Bazı nargileler ağır olduğu için içememen doğal. İçemiyor isen diğer çeşitlerini iç. Bazı şeyleri bünye kabul eder. Ağır olanı kabul eder belki hafif olanı kabul etmez. Bu gibi şeyler olabilir. Hafif nargileler bence daha iyi. Uzun süre içsen bile boğmaz seni.

Nargile içiyordum bıraktım herkesin ağzına aldığı şeyi üstüne para vererek içmek ve kendini zehirlemek akıl işi değil, arkadaş ortamına uymak insanı teşvik ediyor böyle şeylere, ama sağlığını arkadaşların sana geri veremez. Bence nasıl içeceğini değil nasıl içmeyeceğini düşünmelisin. Bizzat kendi gözlemim nargile içtikten sonraki sabah ağızda biriken kara balgam beni korkuttu açıkçası bir daha ağzıma bile sürmem içecek bile olsam kendime özel temiz alırım evimde içerim.

Ya öyle bağımlı falan değilim arkadaşlarla toplanınca iyi gidiyor hani öyle her gün her gün içmiyorum zaten. Aç karnına içme olayı mantıklı geldi ondan kaynaklanıyor olabilir.

Aç karna içtiğin içindir, benim de aynı şekilde beynim bulanıyor aç karna içince.

Zararlı olduğu doğru olsa da ben düşünmeden içiyorum açıkçası, keyfini çıkarmaya bak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı