Nasıl Amerika vatandaşı olunur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beyler kesinlikle saygısızlığım yoktur 20.nesil başlarında ve 19.nesil sonlarında bir sürü çok ünlü genç şairlerimiz batıya gittiler . Şinasi,Namık Kemal gibi aşırı iyi şairler ama geldiklerinde asimile oldular ve 20.yy nin 18,19 yıllarında onları örnek alan gençler tahta geçti İttihat ve Terakki batı yanlısı ve Osmanlı'nın iplerini 1919 larda ellerinde tuttular ve Osmanlı çöküşe sürüklendi ben bunu onlara bağlarım eğer o günlerde Atatürk gibi biri çıkmasaydı şuan Türkiye cumhuriyeti yoktu , her daim de Atatürk gibi biri çıkması zor . Gemi mürettebatı olmadan ilerlemez.

Beyler kesinlikle saygısızlığım yoktur 20.nesil başlarında ve 19.nesil sonlarında bir sürü çok ünlü genç şairlerimiz batıya gittiler . Şinasi,Namık Kemal gibi aşırı iyi şairler ama geldiklerinde asimile oldular ve 20.yy nin 18,19 yıllarında onları örnek alan gençler tahta geçti İttihat ve Terakki batı yanlısı ve Osmanlı'nın iplerini 1919 larda ellerinde tuttular ve Osmanlı çöküşe sürüklendi ben bunu onlara bağlarım eğer o günlerde Atatürk gibi biri çıkmasaydı şuan Türkiye cumhuriyeti yoktu , her daim de Atatürk gibi biri çıkması zor . Gemi mürettebatı olmadan ilerlemez.
Osmanlıya hasta adam lakabının takılmasının sebebi budur zaten. Bir çok yol var ama hangisine gidiceği hakkında bir fikri yok. Atatürk'ün yaptığı ise bizi doğru yola saptırmasıydı, peki şuan ne yapıyorlar? Bizi doğru yoldan şaşırtmaktan başka bir işe yaradıkları yok.

Şimdi ciddi olmak gerekirse, ırk dediğimiz şey kanla alakalı değil midir? Kan derken, DNA'yı kastediyorum bu arada, yanlış anlaşılmasın. Ben, kan olarak Türk olduğumu düşünmüyorum, sonuçta Osmanlı bir Türk devleti değil, bir imparatorluktu. Topraklarında bir sürü farklı ırktan bir sürü farklı insan yaşıyordu, ve Osmanlı bu topraklarda hüküm sürdüğü süre boyunca bu ırklar kaynaştı, birbirlerine karıştı. Ayrıca, evet Türk tarihi cidden başarılarla dolu. Ancak, o eski başarılar artık yok bunun anlaşılması gerekli. Türk halkı artık özgür olarak kaos ortamında yaşamaktansa boyunduruk altına girip barış içinde yaşamayı tercih ediyor. Artık özgürlük değil, güvence istiyorlar, ve bu istemeleri onları körleştiriyor. Eski savaşçı ırk yok, aynı İskandinav halkına olduğu gibi. Eskiden en savaşçı ırk olarak bilinen barbarlar, şuan dünyada eşi benzeri görülmemiş bir uyum ve barış içerisinde yaşıyorlar, dünyanın en güvenli 10 ülkesi sıralamasında en üstleri çekiyorlar. Şahsen ben Türk halkına inanç beslemiyorum, eğer inanç besliyor olsaydım cidden varımı yoğumu bu millete adardım. Ancak yok, artık eski Türklük yok. Şahsen ben Norveç vatandaşlığı almak isterim.
Valla ben de bi California'da yaşamak isterdim:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı