Nasıl arkadaşım olur?

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar efendim. Ben henüz 18 yaşındayım, yaşıtlarımı görüyorum arkadaşları var. Yani nasıl desem işte, arada bir dışarı çıkıp bir yerlere gidiyorlar birbirlerinde numaraları var işte WhatsApp ile yazışıyorlar falan. Bunlara ek olarak internetten tabiri caizse sanaldan arkadaşı olanlarda var kendi cinsi, karşı cins ile sürekli iletişim halindeler yani insanlar böyle birbirleri ile yazışıyorlar, etkinlik yapıyorlar. Benim ise aylardır gerçek bir insan ile ne sanaldan ne gerçek hayattan diyaloğum yok. Acaba ben nasıl insanlar gibi biraz arkadaş yapabilirim? Genelde kendimi karşı cinsime daha yakın hissediyorum etrafımdaki erkeklerin alışkanlıkları veyahut konuşmalari, üslupları hiç hoşuma gitmiyor ama daha erkek arkadaşım bile yokken nasıl kız arkadaş bulacağım? Bana yardım eder misiniz? Teşekkür ediyorum.

Sabahın köründe beni bitirdin be kardeşim.

Dosya Ekleri

• duygularım.jpg
    duygularım.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 94
Şu anlık sanal olarak bulabilirsin hocam bu da gayet basit, önüne gelene yazacaksın :). Sohbet aç, konuş, takıl kafana göre. Korona olmasa farklı yöntemler de deneyebilirdin.
Önüme kim gelecek ki hocam ben anlamıyorum o işlerden yani insanlar nerden birini bulup yazıyor ? Özel bir uğraş gerektiriyor sanırım günün belli saatini birilerine yazmaya adayacaksın.

Dediğin şekilde şu an okulumdaki erkeklerin üslupları ve davranışları benim de hoşuma gitmiyor aradan bir iki tane enerji dolu insan çıkabiliyor. Benim arkadaşlarımın birçoğu ilkokul veya ortaokul arkadaşlarım sürekli muhabbetimiz oluyor birçoğuyla eskiden beri tanıştığımız için arkadaştan öteyiz diyebilirim. Anaokulundan bile arkadaşım var. Onun dışında lise de ve üniversitede bu bahsettiğim enerji dolu kişilerle arkadaşlık kurmuştum ve kendimi güzel arkadaş grupları arasında bulmuştum. Eğer içine kapanık ve iletişim kurmakta zorlanan bir kişiliğin var ise bende bu şekildeydim ve kendimi ufak ufak zorlayarak alıştırdım çok önceden bu sorunumu aştım ve şu an çok mutluyum diyebilirim.

Bu çağda arkadaş bulmak çok zor, hatta belki bulunacak bir şey değildir. Çünkü artık çocukluğun dahi yaşanmadığı, mahalle olgusunun bittiği bir çağ bu. Şu an etrafıma baktığımda tüm gün oyunlar hakkında konuşan, birbirlerine küfürler savuran, vuran kıran ve bu davranışların samimiyet sayıldığı vahim bir tablo ile karşılaşıyorum. Çocuklar özellikle ergenler artık insan ilişkilerinden uzaklar, neyse.

Henüz yaşın daha genç, ilerleyen vakitlerinde, mesela üniversiteye atıldığında, topluma karışıp bir işe girdiğinde illa ki arkadaşın olacaktır. Ayrıca, dediğim gibi mahalle olgusu artık kalmadığından, bu saydığım iki yer haricinde arkadaş edinebilmek zordur, özellikle gerçek bir arkadaş edinmek.

İnsanları ortak ilgi alanları bir araya getirir. Film, kitap, oyun, spor vs gibi insanların konuşmaktan keyif aldığı konulardan yola çıkıp muhabbet kurabilirsin.

Not: Eğer herhangi biriyle tanıştıktan sonra yakınlaşmak istersen -sen sevmesen bile- ona onun sevdiği şeylerden bahset. "aaa sen de mi?" Deyip gardını indirecektir.

İnsanları ortak ilgi alanları bir araya getirir. Film, kitap, oyun, spor vs gibi insanların konuşmaktan keyif aldığı konulardan yola çıkıp muhabbet kurabilirsin.

Not: Eğer herhangi biriyle tanıştıktan sonra yakınlaşmak istersen -sen sevmesen bile- ona onun sevdiği şeylerden bahset. "aaa sen de mi?" Deyip gardını indirecektir.
Ben öyle yapmacık davranmayı pek sevmiyorum hatta elimde olsa nasılsın diye soranlara sadece iyiyim derim. Onu sormam çünkü merak etmiyorum.

Bu gerçek bir dostluk mu? Dostum diyeceğin kişinin yüzüne karşı yalan olmak? Bu değerde bir dostluk ilişkisi olamaz bence.

Geri
Yukarı