Nasıl bilimsel bilgi bulabilirim?

5ZeuS2

Decapat
Yer
Üniversiteli/İzmire yakın/Evinde/Salonda/Youtube
Ne internetten ne de kitaplardan bilimsel bilgiler bulamıyorum. Nasıl arama yapabileceğimi tarif edebilir misiniz?

Bilimsel bilgiden kastım. Rastgele bir böceğin bitkinin adı değil. Bilimsel bilgiden kastım bilimsel araştırmalar, deneyler, anketler, istatistikler.

Kitapta tavsiye edebilirsiniz.
Denk geldiğiniz bilimsel bilgileri burada da paylaşabilirsiniz.

Makaleler
4
Yer
C:/ Ev/Technopat

Kaynağa dayalı olan bilimsel bilgiler veriyor ve tartışma yaratan konuları cevaplıyor.

KS
KS
5ZeuS2

5ZeuS2

Decapat
Yer
Üniversiteli/İzmire yakın/Evinde/Salonda/Youtube
Merak ettiğiniz şeyi Google Scholar üzerinden aratıp sayısız makaleye ulaşabilirisniz.
Onu bilmeme rağmen bulamıyorum.

Kaynağa dayalı olan bilimsel bilgiler veriyor ve tartışma yaratan konuları cevaplıyor.
Ben örtü böcek falan öğrenmek istemiyorum. İstatistik,araştırma vb. Şeyler öğrenmek istiyorum.

Jiw

Decapat
Makaleler
1

Evrim Ağacını pek tavsiye etmem ben. Çok fazla taraflı yanları var, yeterli desteği almamış kaynakları kullanabiliyorlar ve çok basit konuları gereksiz süsleme yaparak sunuyorlar...

Makaleler
1
Yer
Detaya Mh. Gerek Cd. Yok Sk. İlçenin biri/Ankara

Edit: Yukarıda belirtilmiş, sonradan fark ettim.

cengover_ekin

Hectopat
Makaleler
1
Ben teorik şeyler ile ilgilenmiyorum. İnsanlar,ekonomi falan. İşime yarayacak bilgiler arıyorum.
Ne istiyorsunuz belli değil. "İnsanlar, ekonomi falan" dediğimiz konular çok geniş alanlar. Rastgele giderek bilgilere ulaşamazsınız.
Ben örtü böcek falan öğrenmek istemiyorum. İstatistik,araştırma vb. Şeyler öğrenmek istiyorum.
Araştırma yapmayı öğrenmek istiyorsanız bu farklı bir konu. Onunla ilgili ayrı tavsiyeler gerekecektir.

Onu bilmeme rağmen bulamıyorum.
Buradan bir şey bulamyorsanız ya araştırmayı bilmiyorsunuzdur ya da neyi aradığınızı bilmiyorsunuzdur.

Yukarı