Nasıl coin alınır ve satılır?

KlapsKerem

Centipat
Biraz coinlere yatırım yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim ve coin cüzdanı nasıl açabilirim? Bu konuda deneyimli arkadaşlar varsa cevaplarınızı bekliyorum.

Şu an piyasanın en büyüklerinden biri Binance ve orada çoğu coinler mevcut. Coin al-sat işi o kadar kolay değildir. Marjin, grafik vb. oluşturmayı öğrenmeniz gerekir, aksi takdirde paranızın çoğunu kaybetme olasılığıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Türk borsalarını çok önermiyorum sebebi ise aldığınız bir coin artış gösterdiğinde alış-satışı kapatabiliyorlar.

Biraz coinlere yatırım yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim ve coin cüzdanı nasıl açabilirim? Bu konuda deneyimli arkadaşlar varsa cevaplarınızı bekliyorum.
Binance hesabı açarak istediğin tüm işlemleri yapabilirsin. Kimlik bilgisi vermen gerekiyor bir korkun olmasın bu konuda. 8 Aydır piyasadayım istediğin bir soru varsa sorabilirsin.
Bitcoin ya da altcoin sahibi tanıdığın varsa doğrudan onlardan alabilirsin.
Dostum buna ne gerek var. :D

Alınır satılır derken yanlış anlaşılmış olabilir "Hızlı Al-Sat" olayını kast etmiyordum. Ben kendime ait bir coin cüzdanım olsun yatırım yapayım anlamında demiştim.
Biraz döviz mantığı ile olacak :D Alayım cüzdanda dursun değerlenince satarım gibisinden bir mantıktı benimkisi.

Alınır satılır derken yanlış anlaşılmış olabilir "Hızlı Al-Sat" olayını kast etmiyordum. Ben kendime ait bir coin cüzdanım olsun yatırım yapayım anlamında demiştim.
Bunun için yine bir borsa hesabına ihtiyacınız var. Büyük miktar ve uzun vadeli yapacaksanız Ledger veya Trezor alabilirsin. TrustWallet gibi bir cüzdan uygulaması da kullanabilirsin izole bir cüzdan istersen.
BTC Türk öneririm. Eski cüzdan programlarından biridir.
Evet, bence hem çekimleri durduran hem de fiyat tutarsızlığı olan BTC Türk borsasını kullanmalılar.

Alınır satılır derken yanlış anlaşılmış olabilir "hızlı al-sat" olayını kast etmiyordum. Ben kendime ait bir coin cüzdanım olsun yatırım yapayım anlamında demiştim.
Biraz döviz mantığı ile olacak :D alayım cüzdanda dursun değerlenince satarım gibisinden bir mantıktı benimkisi.

Elon Musk reyiz Twitter BIOS'una dogecoin yazdı, 1 gün içinde %800 arttı. Bugün de Bitcoin yazdı, Bitcoin de artış yaşadı. TL yazsa da bir sistem toplasak.

Geri
Yukarı