Nasıl daha hızlı kitap okunur?

Clemandtime

Decapat
Makaleler
1
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Kitap bayağıdır okumuyorum. 4 sene filan oldu daha yeni okumaya başlıyorum eskiden 1 günde kitap bitirirdim gülmeyin de şimdi 2 saatte 20 sayfa okuyorum. Sürekli bir kelimeye takılıyorum. Sesli okuduğum için böyle de çok zaman geçiyor. Hızlı okuyabiliyorum ama anlayamıyorum. Sürekli sürekli tekrar okuyorum sayfayı, çok zamanım gidiyor. İyi günler :)

Öncelikle kitap okumaya başladığınız için tebrik ediyorum. Okudukça zamanla hızınız artacaktır. Kasmadan, biraz sabrederek sadece okuyun. Normal okuma hızından ileriye geçmek istiyorsanız hızlı okuma kursları vardı bildiğim kadarıyla. Bir de diksiyon geliştirme hedefiniz yoksa sesli okumanızı -şimdilik- önermem. 2 saatte 20 sayfa gerçekten çok yavaş ve sıkılıp uzaklaşmanıza sebep olabilir. İyi eğlenceler.

Öncelikle merhaba. Kitap bayağıdır okumuyorum. 4 sene filan oldu daha yeni okumaya başlıyorum eskiden 1 günde kitap bitirirdim gülmeyin de şimdi 2 saatte 20 sayfa okuyorum. Sürekli bir kelimeye takılıyorum. Sesli okuduğum için böyle de çok zaman geçiyor. Hızlı okuyabiliyorum ama anlayamıyorum. Sürekli sürekli tekrar okuyorum sayfayı, çok zamanım gidiyor. İyi günler :)
Daha çok kitap okuyarak.

Geri
Yukarı