Nasıl daha hızlı kitap okuyabilirim?

Kardeşim kitap seni sarmadıysa istesende hızlı okuyamazsın zaten ama bir daha böyle bir olay olursa sesli olarak dinlemek belki daha çok hoşuna gider aklında bulunsun.

Hızlı okursun fakat sınavda iki cümle yazar hoca devamını sorunca "Ğ" diye kalırsın. Yavaş yavaş sindirerek oku. En azından hoca soru sorarsa cevap verirsin.

Şöyle yap daha hızlı okursun diye bir şey görmedim hayatımda. Okudukça bu hızlı okuma yeteneğin varsa potansiyel gelişir. Onun dışında yapıştır özeti eğer okumayacaksan, ben lisede öyle yapmıştım.

Kardeşim kitap seni sarmadıysa istesende hızlı okuyamazsın zaten ama bir daha böyle bir olay olursa sesli olarak dinlemek belki daha çok hoşuna gider aklında bulunsun.
Kitabın sesli halini buldum. 1.75 hızında dinliyorum. Kitaptan da takip ediyorum. Bu şekilde günde 30dk kadar zaman harcayarak kitabı bitiriyorum.
Hızlı okursun fakat sınavda iki cümle yazar hoca devamını sorunca "Ğ" diye kalırsın. Yavaş yavaş sindirerek oku. En azından hoca soru sorarsa cevap verirsin.
Sınav açık uçluydu ve 8 sorunun 7' sinde kağıdı doldurdum.

Bence çılgın türkler gibi bir kitabı hızlı okuma bazı kitaplar vardır yavaş okunması sindirilmesi anlaşılması gerekir mesela ben Harry Potter'ın kitaplarını okuduğum hızın 3'te biriyle okuyorum felsefe tarih kitaplarını sanada tavsiyem belgesel roman olsun tarih kitapları felsefe kitapları gibi kitapları hızlı okumaktan daha önemli olan anlayabilmek.

Geri
Yukarı