Nasıl daha hızlı kitap okuyabilirim?

omruK

Hectopat
Daha fazla  
Şu çılgın türkler kitabından sınav olacağım. Kitap 682 sayfa ve ben daha 130. sayfadayım. Sınav çarşamba günü. Sabahtan bu yana yaklaşık 100 sayfa okuyabildim. Nasıl daha hızlı okuyabilirim? Bu şekilde giderse yetiştirmem çok zor.

Şu çılgın türkler kitabından sınav olacağım. Kitap 682 sayfa ve ben daha 130. sayfadayım. Sınav çarşamba günü. Sabahtan bu yana yaklaşık 100 sayfa okuyabildim. Nasıl daha hızlı okuyabilirim? Bu şekilde giderse yetiştirmem çok zor.
Hızlı okuma dikkatli oku. Daha çok zamana ayır. Hızlı okuyayım derken hiçbir şey anlamayabilirsin.

Hızlı okumaktan çok anlayarak okumak önemli.
Ayrıca hızlı okumayı bu kadar kısa sürede geliştirmeniz çok çok zor, bir şekilde halletseniz bile okuduğunuzu anlama oranınız fazlasıyla düşer ve kitabı bitirmenize rağmen sınav kağıdına bön bön bakarsınız.

Elinizdeki tüm boş vakit kitabı okumaya ayırın ve önemli/hikayede ciddi gelişme olan yerlerin üstünü çizin veya not alın.

14, Lise 2.
Hızlı okumaktan çok anlayarak okumak önemli.
Ayrıca hızlı okumayı bu kadar kısa sürede geliştirmeniz çok çok zor, bir şekilde halletseniz bile okuduğunuzu anlama oranınız fazlasıyla düşer ve kitabı bitirmenize rağmen sınav kağıdına bön bön bakarsınız.

Elinizdeki tüm boş vakit kitabı okumaya ayırın ve önemli/hikayede ciddi gelişme olan yerlerin üstünü çizin veya not alın.
Şuan normal hızda okuyorum. Ayriyeten kitap bir tarih romanı. Şimdiye kadar olan olayları rahatlıkla hatırlayabiliyorum. Altını çizmek sadece vakit kaybı olur bence.
Hızlı okuma dikkatli oku. Daha çok zamana ayır. Hızlı okuyayım derken hiçbir şey anlamayabilirsin.
Zamanım yok :(

Alışamadığın bir işe bir anda yüklenirsen bayar ve patlak verir.
Daha önce de tarih romanları okudum. Fakat bu kadar acele bir zamanda bu kadar karmaşık bir tarih romanı okumamıştım.
350 sayfa okuyabildim. Sınav okuduğum yerden soruldu. Bir daha böyle bir hataya düşmem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı