Nasıl Daha İyi Bir Şutör Olunur?

• Konuyu başlatan Kedr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 5B
Niye böyle dedin ki? Diğerleri sırf pota altı atıyorken ben ikisini de yaparsam daha özel olmaz mıyım? @Kedr

Kesinlikle olursun. Her ikisinide yapabilmek sana gerçekten büyük avantaj sağlar. Basketbol sınırları olmayan bir spor , tutkun ve azmini yitirmediğin sürecede her zaman kendini geliştirmen mümkün.
Ben basketbola lisede başladım. Okuldan kaçar okulun önünde basket oynardım. Her gün bir şeyler öğrenmeye çalışırdım. Üst dönemdekileri sıkıştırıp dururdum. Öyle ki guard pg oynamama rağmen takımın pivotuyla high - low post çalışırdım , bir zararını görmedim şimdiye kadar , + ları ise saymakla bitmez.

Ben de böyle düşünüyorum diğer elemanla laf dalaşına girmemek işin bir şey yazmadım. Sanırım adam hayatında hiç Dirt nowitzki, Porzingis, Kevin garnett gibi oyuncular izlemedi :)

Ben de böyle düşünüyorum diğer elemanla laf dalaşına girmemek işin bir şey yazmadım. Sanırım adam hayatında hiç Dirt nowitzki, Porzingis, Kevin garnett gibi oyuncular izlemedi :)

Kesinlikle. Şut işine gelicek olursak. Ben basketbola başladığım zamanlarda berbat şut atardım. Hatta bana - ulan sanarsın büyü yapıyor a nasıl şut ! Derlerdi. Lakabım Hokus Pokus tu o zamanlar :D

Neyse , ben şut çalışırken her idmanın sonunda şutumu videoya alırdım. Varsa bir arkadaşıma , yoksa bir yere telefonu sabitler şut atardım farklı şekillerde. Jump shot , serbest atıs , pickden çıkıp atış , dribbling ederken atış vs. Top bileğimden nasıl çıkıyor atışım yeteri kadar bombelimi yahut şut atarken bacaklarımı ne kadar kullanıyorum bakardım. Buda daha verimli çalışmama sebeb oldu. Sanada tavsiye ederim. Diğer tüm teknik detayları nette bulabilirsin. Biraz araştırınca.

Öyle bi' anda laf yarışına girecek bir insan değilim ben kusura bakmayın ama. Yaşça büyüksünüz, saygım sonsuzdur. Dediğim şekil şu; "İkisini birden yapman maalesef mümkün değil." Sayı atmak istiyorsun fakat fiziksel formun el vermediği için dedim. Şutörgardların boyları çok uzun olmaz, Mesela bakarsan Micheal Jordan 1.98 CM'dir, ilerde uzarsan 2,11 tarzı birşeyler olursan tabii ki çok yönlü oyuncu olabilirsin. Kattığın anlam şu, Uzun Forvet ve Şutörgard olmak istiyorum diyorsun, ben sana ikisini olamazsın dedim :) İstediğin gibi sayı atabilirsin, bencil oynayabilirsin, önüne bakabilirsin. Uzun forvet ve Pivot mevkilerinde oynarsan, bir Şutörgard gibi olamıyorsun maalesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı