Nasıl Ders Çalışcağımı Bilmiyorum

70409

Kilopat
İyi günler, ben Üniversite sınavına hazırlanıyorum, 12. sınıfım, meslek lisesinde Muhasebe okuyorum.
Şimdi günlük olarak paragraf çözüyorum, Edebiyat' ta çalışmayı düşünüyorum, Ayt için, Edebiyat kitabı da aldım ama nereden başlayacağım Edebiyata, nasıl çalışcam bilmiyorum. İnstagram' da dolaşıyorken bir konu görmüştüm, şu gün şu konuya çalış, test çöz, ertesi gün tekrar et, başka gün şu konuya geç. Diye bir tablo şeklinde hangi gün, hangi konuya ne kadar çalışcan, program şeklinde yazıyordu. O konuyu bir daha görsem fotoğrafını çekip ona göre çalışmaya başlardım da, bulamadım tekrar o konuyu, o yüzden nasıl çalışcağım hakkında fikrim yok, hangi konuya ne kadar gün, ne kadar saat çalışıp test çözcem, sonra hangi konuya geçcem bir fikrim yok. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce sınav'da bol şans dilerim.
Sınava hazırlık sürecinde kendine uygun bir program hazırla okul saatlerin,boş saatlerin.Sonrasında aralarına eklemeler yap.Türkçede paragraf ve dil bilgisi çalış bolca çünkü paragraf hayat kurtarıyor.
Edebiyatta ise edebi metinler,Şiir türleri,destanlar,Yazılı edebiyat dönemi gibi konular var bunları konu anlatım kitapları ile daha net belirleyip çalışa bilirsin.Ona göre de program hazırlaya bilirsin,Okulda hocalarına danışmayı tavsiye ederim detaylı bir bilgi verirler diye tahmin ediyorum.Çalışma saatlerini derslerin konu yoğunluğuna göre belirleye bilirsin,Ağırlıklı olarak Türkçe,Edebiyat verebilirsin.
Bu arada eşit ağırlık,sözel,sayısal yani hangi alanda başarılı isen o alana önem verebilirsin,Ancak her türlü matematik bilmek lazım diye hatırlıyorum.

İlk önce sınav'da bol şans dilerim.
Sınava hazırlık sürecinde kendine uygun bir program hazırla okul saatlerin,boş saatlerin.Sonrasında aralarına eklemeler yap.Türkçede paragraf ve dil bilgisi çalış bolca çünkü paragraf hayat kurtarıyor.
Edebiyatta ise edebi metinler,Şiir türleri,destanlar,Yazılı edebiyat dönemi gibi konular var bunları konu anlatım kitapları ile daha net belirleyip çalışa bilirsin.Ona göre de program hazırlaya bilirsin,Okulda hocalarına danışmayı tavsiye ederim detaylı bir bilgi verirler diye tahmin ediyorum.Çalışma saatlerini derslerin konu yoğunluğuna göre belirleye bilirsin,Ağırlıklı olarak Türkçe,Edebiyat verebilirsin.
Bu arada eşit ağırlık,sözel,sayısal yani hangi alanda başarılı isen o alana önem verebilirsin,Ancak her türlü matematik bilmek lazım diye hatırlıyorum.
Hocam Youtube' de bir kanal buldum, Benim Hocam adlı, ordan çalışmaya başladım Edebiyat ve Tarih için, adam çok güzel anlatıyor, plan yapmış, şu hafta şu videoları izle, test çöz, şu haftada şunları izle diye. Adamların Test kitabını, bide video ile uyumlu konu anlatım notlarını aldım, video izliyom, ardından notları okuyom, izleyeceğim videoları bitireyim, hafta yaymış, 1 haftanın videolarını bitireyim tekrar yapıp test çözcem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı