Nasıl ders çalışılır?

Y451

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Matematik sorularınının başına oturunca beynim duruyor. LGS'ye 4 ay kaldı, toparlayacağımı düşünüyorum. Nasıl sıkılmadan ve üşenmeden verimli ve LGS'den 400+ puan almamı sağlayacak şekilde çalışabilirim?

Motivasyon kaynağın olmalı. Bunun için de LGS'nin önemini, tek şansın olduğunu kavramalısın.

Eğer motivasyonun olursa, sıkılmadan çalışırsın. 10. sınıfım ve dün 6 saat çalıştım. Benim de belli başlı motivasyon kaynaklarım var.

Atatürk'ün bir lafı vardır. "Çalışmak, ilk sıkıntılara ve isteksizliklere üstün gelindikten sonra, en şiddetli bir zevktir. Çalışmayı ceza saymak, onun güzelliğini ve iyiliklerin tanımamak, tabiata karşı haksızlık olur."

Her gün (en az)10 test çözün yanlışlarınız ile ilgili konu anlatımlarını dinleyin sonra tekrar çözün her gün düzenli olarak yapın. Mümkün olduğunca test çözerken telefon veya bilgisayardan uzak durun aynı şekilde dikkatinizi dağıtıcak şeyleride.

Öneriler için sağ olun, şöyle bir şey düşündüm:

1-) her gün deneme çözeceğim.
2-) denemede yaptığım yanlışların konu anlatımlarını okuyup/izleyeceğim.
3-) paragraf sorusu çözeceğim.

Matematik sorularınının başına oturunca beynim duruyor. LGS'ye 4 ay kaldı, toparlayacağımı düşünüyorum. Nasıl sıkılmadan ve üşenmeden verimli ve LGS'den 400+ puan almamı sağlayacak şekilde çalışabilirim?
Konu anlatım videosunu aç. Önemli formülleri not tut. En önemlisi de 1-2 tane soru çözümü izledikten sonra diğer sorulara gelince videoyu durdur ve kendin çöz. Bunları yaptıktan sonra konuyu iyice oturtmak için test çöz. Bunları yapman gayet yeterli diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı