Nasıl ders çalışılır?

Sosyal Mesafe

Centipat
Matematik, geometri, problemler, TYT, fizik, kimya...
Bir sürü ders var.

Ortaokulda dersleri dinlemek yetiyordu ama lisede işler değişti. Nasıl ders çalışacağımı bilmiyorum.

Dikkatim dağılıyor, konu çalışmalarım fazla uzun sürüyor, soruları çözemeyince öfkelenip çalışmayı bırakıyorum.

Ders nasıl çalışılır?

Hocam konu anlatım videolarını izleyin. Konu anlatım videosu bitince de sıcağı sıcağına o konunun testini çözün. Ben böyle çalışıyorum. Faydasını gördüm. Dersi dinlemekte önemli. Yapamadığınız soruyu soru çözüm videosunu tekrar tekrar izleyerek kavrayabilirsiniz. Başarılar dilerim...

Çap yayınları konu anlatımlı kitaplara sahibim. Önce konu anlatımını dinliyorum sonra örnek soruları dinliyorum ve sitesinden soru çözümlerini dinliyorum.
Sonra test ve onların soru çözümleri geliyor.
Program yapmak önemli 40Dk'da bir 5-10 dk olmak üzere mola ver ama telefon yasak mola da :)

Bir sürü ders var.

Ortaokulda dersleri dinlemek yetiyordu ama lisede işler değişti. Nasıl ders çalışacağımı bilmiyorum.

Dikkatim dağılıyor, konu çalışmalarım fazla uzun sürüyor, soruları çözemeyince öfkelenip çalışmayı bırakıyorum.

Ders nasıl çalışılır?
Aynı durum bende de var rapor verirler.

Bir sürü ders var.

Ders nasıl çalışılır?
Ezbere dayalı öğrenim şeklinden uzak dur bir konuyu anlamak için gerekirse müfredatın dışına çıkmayı bil.
Bir sürü ders var.

Ders nasıl çalışılır?
Mesela örnek olarak matematikte neyin nereden geldiğini sorgula öğren ezberden yapma. Ayrıca konuları ingilizce anlatımlarıyla farklı internet sitelerinden de dinleyebilirsin.

Hocam içinden gelmesi lazım. Yoksa ancak görüntüde kalır o çalışma. Tavsiyem az az çalışın ve ara verin. Pomodoro tekniği uygulayabilirsiniz. 25 dakika ders 5 dakika mola. Ya da sıkılana kadar çalışın ve sıkıldığınız zaman ne yapmaktan hoşlanıyorsanız onu yapın ve tekrar derse geri dönün. Aksi takdirde isteksiz çalışma sadece sizi görsel bir çalışmanın içine sokar. Mental olarak çalışmak sizin de bunu isteyerek yapmanız demektir.

Geri
Yukarı