Nasıl ders çalışılır?

hasijobyte

Decapat
Arkadaşlar hiçbir şekilde ders çalışamıyorum. Lise 3'e gidiyorum ama 1 saat bile çalışamıyorum babamlar motor alacaktı o hevesle çalışırım diyordum, en az 2 yıla ertelediler motoru. Zekiyim aslında her girdiğim ortamda belli ediyorum ama ders çalışmaya gelince olmuyor. Psikolojik yorgunluk içerisindeyim bir spora yazılayım diyorum okuldan gelince fiziksel olarak çok yorgun oluyorum zaten spora da gidersem ders namına hiçbir şey kalmaz. Hiçbir mutluluk kaynağım yok sadece oyun oynayarak her şeyi görmezden gelebiliyorum. Biraz uyuşturucu madde ve intihar eğilimim var ama tutuyorum kendimi. Dini anlamda da boşluktayım nereye baksam elimde kalıyor. Okul keşke öğlene kadar falan olsaydı bari zamanımı daha iyi değerlendirirdim. Sabah 7'den akşam 4.30'a kadar okuldayım. (haftada 2 gün dershane oluyor akşam 6.30'a uzuyor).
Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Hem içimi dökmek hem de öneri almak istedim...

1.dersleri iyice dinle.
2.hafta sonu güzelce derslerine 2 saat falan ayır.
3.ve en önemlisi bol bol su iç ve meyve ceviz falan ge vitamin al.

Arkadaşlar hiçbir şekilde ders çalışamıyorum. Lise 3'e gidiyorum ama 1 saat bile çalışamıyorum babamlar motor alacaktı o hevesle çalışırım diyordum, en az 2 yıla ertelediler motoru. Zekiyim aslında her girdiğim ortamda belli ediyorum ama ders çalışmaya gelince olmuyor. Psikolojik yorgunluk içerisindeyim bir spora yazılayım diyorum okuldan gelince fiziksel olarak çok yorgun oluyorum zaten spora da gidersem ders namına hiçbir şey kalmaz. Hiçbir mutluluk kaynağım yok sadece oyun oynayarak her şeyi görmezden gelebiliyorum. Biraz uyuşturucu madde ve intihar eğilimim var ama tutuyorum kendimi. Dini anlamda da boşluktayım nereye baksam elimde kalıyor. Okul keşke öğlene kadar falan olsaydı bari zamanımı daha iyi değerlendirirdim. Sabah 7'den akşam 4.30'a kadar okuldayım. (haftada 2 gün dershane oluyor akşam 6.30'a uzuyor).
Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Hem içimi dökmek hem de öneri almak istedim...
Dostum intiharı, hele hele uyuşturuyucuyu falan boşver kesinlikle bulaşma o işlere. Cehenneme girmekten, herkes tarafından nefret edilmekten, hayatı boşa geçirmekten iyidir. Sana önerilerim ders çalışma metodlarını araştır. Kendine uygun bir metod bulursun eminim ki. Ayrıca arkadaş edin. Kendini mutlu tutmana ve sosyalleşmene yarayacaktır.

Uyuşturucuya falan başlarsan hayatın elinden gider ben sana söyleyeyim.

Hedef koyacaksın. Bu olayın en kısa özeti bu. Hedefi olmayan insanın kafasına silah daya, çalışmaz. Hedefi olan insana "Çalışmayacaksın!" diyerek kafasına silah daya, gözlerini kapatır zihninden yine çalışır.

Önce hedefin olacak. Ne yapmak istiyorsun, ne olmak istiyorsun, mesleğini okuyarak mı elde edeceksin yoksa iş hayatına mı atılacaksın? Bu soruların cevabını kendine "DÜRÜSTÇE" ver. Ardından her şey sırasıyla gelecektir. Önce çıkış noktanı ve varış noktanı belirle. Yolu çizmek rahatlaşacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı