Nasıl erken uyuyabilirim?

SuperSonics

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, konuya direkt gireceğim. Ben çok zor uyuyorum. Daha yaşım küçük, 14 yaşındayım ve saat en az sabah 4:00'da uyuyorum. Yatağa geçsem yine uyuyamıyorum, telefona bakıyorum uykum gelsin diye bir bakıyorum, saat sabah 5:00 olmuş. Sonra eninde sonunda uyuyorum, saat sabah 9-10 gibi kalkıyorum, derslere giriyorum. Bazen uyuyorum tekrar yani artık uyuyamaktan alnımın ortası ağrıyor, gözlerim acıyor. İnternetteki bütün uyuma teknikleri denedim fakat uyuyamıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Nasıl erken uyuyabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle telefonu ve bilgisayarı uyku öncesi aktivite olarak düşünme . Bir gün uykusuz kalarak kendini erken uyumaya şartlayabilir ve alışkanlık haline getirebilirsin .

Arkadaşlar öncelikle merhaba, konuya direkt gireceğim. Ben çok zor uyuyorum. Daha yaşım küçük, 14 yaşındayım ve saat en az sabah 4:00'da uyuyorum. Yatağa geçsem yine uyuyamıyorum, telefona bakıyorum uykum gelsin diye bir bakıyorum, saat sabah 5:00 olmuş. Sonra eninde sonunda uyuyorum, saat sabah 9-10 gibi kalkıyorum, derslere giriyorum. Bazen uyuyorum tekrar yani artık uyuyamaktan alnımın ortası ağrıyor, gözlerim acıyor. İnternetteki bütün uyuma teknikleri denedim fakat uyuyamıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Nasıl erken uyuyabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Vitamin eksikliğinin olmaması gerekiyor sağlıksız şeyler yerine bol bol sebze meyve tüket ekstra olarak uykun yoksa uyuyamazsın zaten. En kötü dışarı çıkıp yürü veya arkadaşların varsa onlarla gün geçir.

Bazen bana da olur bu döngü. Bir gün boyunca hiç uyumam. Daha sonra zaten akşam 9-10 arası uykum geliyor. Yatıyorum ve alarm kuruyorum. Alarm kurmadan uyursam yine çok geç kalkıyorum, bir şey fark etmiyor. Alarmı öğlen 12'ye kurarım mesela. Öneririm. 1-2 kez yapınca alışıyorsun.

- Bir gün boyunca hiç uyuma, ertesi akşam uyu.
- Akşam belirli bir saatten sonra telefona, bilgisayara bakma.
- Uyumadan önce ayran iç, yoğurt ye.
- Akşam yemeğinde gereğinden fazla ye, tıka basa doy. Sonra kendini sıcak bir yatağa at.

Geri
Yukarı