Nasıl firma kurulur?

keny0u

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle 21 yaşındayım ve ne yaparsam bu yaşımda yaparım, ileride ortalama ücret ile çalışıp bir şeye sahip olamam kafasındayım.
Komisyonculuk düşünüyorum, örnek veriyorum 2 nakliyat firmasına iş paslayacak ve verdiğim iş başına 50-100 TL komisyon almak. Baktım gidiyor, kendime ait bir şahıs firması kurmayı hedefliyorum. Sizce yapılabilir bir durum mu?

Yurt dışından mal getirten bir şirket kurmak en akıllısı. Dediğin de mantıklı, devletten belirli izinler var, onları alman gerek.

Şu konuya bakabilirsin

Merhaba, öncelikle 21 yaşındayım ve ne yaparsam bu yaşımda yaparım, ileride ortalama ücret ile çalışıp bir şeye sahip olamam kafasındayım.
Komisyonculuk düşünüyorum, örnek veriyorum 2 nakliyat firmasına iş paslayacak ve verdiğim iş başına 50-100 TL komisyon almak. Baktım gidiyor, kendime ait bir şahıs firması kurmayı hedefliyorum. Sizce yapılabilir bir durum mu?
Söylediğin şeye lojistikte forwarding deniyor. Araştırıp bakabilirsin. İyi para var. :)

tabi şahıs firması kurarsam vergi vsvs olacak ama ancak ilk başta dediğim gibi yani komisyonculuk gayri resmi olarak devam etmeyi düşünüyorum köşede 15 20 bin tl biriktirerek. kafam yatkın komisyonculuk işine.
ayrıca not olarak inglizce seviyem çok ileri bir seviye değil ama orta derece biliyorum, yurtdışında nasıl yaparım bu işi yani yurtdışı firmalarını nerden bulacağım o konuda pek bilgim olmadıgı için şey yapamadım. yurtiçi düşünüyorum şuanlık.
bu arada şunu da ekliyelim şuan aktif bir yerde çalısıyorum ve çalıstıgım yerde köşede para birikterene kadar devam etmeyı dusunuyorum bunu göz alarak yapmayı düsünüyorum sizce nasıl olur

Son düzenleme:

Geri
Yukarı