Nasıl futbolcu olunur?

slainN

Centipat
Daha fazla  
2009 doğumluyum 1.69 boy ve 50 kiloyum. Abartı çalımlara girmeden çok rahat geçebiliyorum 2007 doğumlu oyuncuları bile. Sağ açık oynuyorum, oyunu iyi izlediğimi düşünüyorum, pozisyon yaratıp, pozisyon yaratmaya yardım edebiliyorum, maçta ne olup bitecek kestirebiliyorum. İlçemin yaz okulundaydım ve seçildim. U14 grubuyla antrenmanlara çıkacağım. Aşırı hızlıyım ve boşluk bulduğumda topla koşmak rakipleri elememe yetiyor, mükemmel asistler yapıyorum. Antrenmanlara çıktığımda orada da izleyecekler. Nasıl oynamalıyım, nasıl çalışmalıyım böyle soruların cevabını arıyorum abilerim kardeşlerim bilgisi olan yön verebilir. Hayalim iyi bir futbolcu olmak. Old stafford da 70.000 kişinin önünde top koşturmak, Liverpool-Barcelona rovanşında Origi'nin attığı o zaferi getiren golü atmak. Kim istemez...

2009 doğumluyum 1.69 boy ve 50 kiloyum. Abartı çalımlara girmeden çok rahat geçebiliyorum 2007 doğumlu oyuncuları bile. Sağ açık oynuyorum, oyunu iyi izlediğimi düşünüyorum, pozisyon yaratıp, pozisyon yaratmaya yardım edebiliyorum, maçta ne olup bitecek kestirebiliyorum. İlçemin yaz okulundaydım ve seçildim. U14 grubuyla antrenmanlara çıkacağım. Aşırı hızlıyım ve boşluk bulduğumda topla koşmak rakipleri elememe yetiyor, mükemmel asistler yapıyorum. Antrenmanlara çıktığımda orada da izleyecekler. Nasıl oynamalıyım, nasıl çalışmalıyım böyle soruların cevabını arıyorum abilerim kardeşlerim bilgisi olan yön verebilir. Hayalim iyi bir futbolcu olmak. Old stafford da 70.000 kişinin önünde top koşturmak, Liverpool-Barcelona rovanşında Origi'nin attığı o zaferi getiren golü atmak. Kim istemez...
Üzücü gelebilir ama bende seçmelere katılmıştım hiç top oynamayan birini seçmişlerdi torpilin olmayınca çok zor tanınmak.

Üzücü gelebilir ama bende seçmelere katılmıştım hiç top oynamayan birini seçmişlerdi torpilin olmayınca çok zor tanınmak.

İlçe takımı ya sanmıyorum torpil olacağını. Hocanın akrabası kötü oynuyordu ve burada torpil değil adaletten yanayız dedi. Almadı o çocuğu. Yüksek takımlarda katılıyorum...

Torpilin varsa olabilirsin kardeşim. Başka soru?

Ümidimi kaybetmiyeceğim. Böyle düşünürsek kimse futbolcu olamaz.

Bu ülkede olunması zor. Ama bir umut olabilirsin öyle bir ihtimal var. Bir takımın altyapısına girebilirsen iyi olur. Altyapıdan çıkınca zaten seni bir yere yerleştirirler. Oradan gelişerek başka takımlara gidebilirsin. Eğer şehriniz neredeyse oraya gidin. Örnek İzmir'de yaşıyorsun Altınordu'ya gidebilirsin. Orada genç yıldız çok yapılıyor.

Bu ülkede olunması zor. Ama bir umut olabilirsin öyle bir ihtimal var. Bir takımın altyapısına girebilirsen iyi olur. Altyapıdan çıkınca zaten seni bir yere yerleştirirler. Oradan gelişerek başka takımlara gidebilirsin. Eğer şehriniz neredeyse oraya gidin. Örnek İzmir'de yaşıyorsun altınordu'ya gidebilirsin. Orada genç yıldız çok yapılıyor.

İlçemin klubüne gideceğim. Ama olurki bir şekilde AnkaraGücü'nde oynayabilirim şehirimden dolayı.

Arkadaşım geçenlerde elemelere katıldı. Resmi bir elemeydi juriler vs. çok beğendi. Sonrasında biri geldi arkadaşımı almayıp bir tanıdık var onu alıcaz dediler çocuğun yanında. Sorduğunda neden diye cevap veremediler. Torpil=Kader

Yeni konular

Geri
Yukarı