Nasıl HDD alınmalı?

KIWIX

Centipat
Daha fazla  
Dostlar hepinize selamlar, iyi forumlar. Bir yardıma ihtiyacım var, HDD alacağım ama zerre bilgim yok. Nasıl bir şey almalıyım hangi marka almalıyım bilemiyorum. Bilgisayarın hangi özellikleri gerekliyse aşağıda sorarsanız hemen cevaplayayım, şimdiden teşekkür ederim.

HDD'de Western Digital markası tavsiye ediliyor. Yazma hızı ise RPM ile ifade ediliyor. Bana sorarsanız Western Digital alabilirsiniz.

Öncelikle, Barracuda'dan uzak dur.

Kullanım çeşitlerine göre HDD'ler ayrılıyor, günlük kullanım için WD Blue veya Toshiba P300 önerebilirim. Şu an fiyatları biraz tuzlu ama.

Bir de 1TB altı HDD almanı önermem, çünkü yenilenmiş model oluyorlar. Üretimi bitti diye hatırlıyorum.

Öncelikle, Barracuda'dan uzak dur.

Kullanım çeşitlerine göre HDD'ler ayrılıyor, günlük kullanım için WD Blue veya Toshiba P300 önerebilirim. Şu an fiyatları biraz tuzlu ama.

Bir de 1TB altı HDD almanı önermem, çünkü yenilenmiş model oluyorlar. Üretimi bitti diye hatırlıyorum.

Tüh yahu bende daha 3 gün önce bunu sipariş ettim.

Dostlar hepinize selamlar, iyi forumlar. Bir yardıma ihtiyacım var, HDD alacağım ama zerre bilgim yok. Nasıl bir şey almalıyım hangi marka almalıyım bilemiyorum. Bilgisayarın hangi özellikleri gerekliyse aşağıda sorarsanız hemen cevaplayayım, şimdiden teşekkür ederim.

Düşük Bütçede Barracuda alınmamalı.
Alacağınız HDD mutlaka ve mutlaka 7200RPM olmalı. Önbellek mümkünse fazla olmalı(hep önemli değildir.) 1TB altı HDD almayın "refurbished" yani yenilenmiş ürünler oluyor. Harici HDD alımında USB sürümü ve Type-C çıkışı olanı almaya çalışın. Çok sağlam disk isterseniz NAS diskleri alın (WD Purple gibi) genel olarak son kullanıcı için normal bütçede WD Blue, WD Black, Toshiba P300 ürünleri güzeldir. Mümkünse Tom's Hardware, TechPowerUp gibi ilgili HDD ile incelemelere bakılmalı. Artı ve eksileri değerlendirilebilmesi için. Ayrıca SATA 3 ve modeli yeni HDD olmasına bakın.

Düşük bütçede Barracuda alınmamalı.
Alacağınız HDD mutlaka ve mutlaka 7200RPM olmalı. Önbellek mümkünse fazla olmalı(hep önemli değildir.) 1TB altı HDD almayın "refurbished" yani yenilenmiş ürünler oluyor. Harici HDD alımında USB sürümü ve Type-C çıkışı olanı almaya çalışın. Çok sağlam disk isterseniz nas diskleri alın (WD Purple gibi) genel olarak son kullanıcı için normal bütçede WD Blue, WD Black, Toshiba P300 ürünleri güzeldir.

Hocam bu ürün nasıl biliyorum 500GB ama bütçem buna elverdi sadece kafama takılan tek şey SATA 2 olması bir sıkıntı teşkil eder mi?

Geri
Yukarı