Nasıl İngilizce Öğrenebilirim?

Öncelikle ana grammerini ve orta derece kelime bilgin olmadan diğerlerinin dediği gibi film izlemeye başlama başlarsan da faydası olmaz bu çoğu kişi tarafından doğru bilinen bir yanlış
Sonunda anlayan biri.
Amirim altyazılı film/dizi bir işe yaramıyor. Ama Türkçe Dublaj İngilizce altyazılı izlerse az da olsa gelişir.

Şarkı dinle ve elinden geldiğince eşlik et bu konuşma akıcılığını geliştirir. İngilizce metinler oku. Tekrar et.
Haklsın.

Oyunları ingilizce oyna. Bazen de türkçe oyna ki aklına girsin. Anlamını hiç bilmediğin kelimeye öyle bakmak ingilizce öğretmez. Oynadığın oyunu bazen ingilizce, bazen türkçe kullanırsan çok ama çok katkısı olacaktır. Şahsen ben ingilizceyi böyle öğrendim.

Önceden Türkçe dublajlı veya altyazılı bir şekilde izlediğin, konusuna hakim olduğun filmleri/dizileri İngilizce seslendirmeli ve İngilizce altyazılı izle. Oyunları İngilizce oyna. Yanında İngilizce sözlük bulunması ve anlamını bilmediğin kelimeleri saniyelik olarak araştırman yardımcı olur.

Oyunları ingilizce oyna. Bazen de türkçe oyna ki aklına girsin. Anlamını hiç bilmediğin kelimeye öyle bakmak ingilizce öğretmez. Oynadığın oyunu bazen ingilizce, bazen türkçe kullanırsan çok ama çok katkısı olacaktır. Şahsen ben ingilizceyi böyle öğrendim.
Kelime bilmek ingilizce bilmek değildir.

Geri
Yukarı