Nasıl Kilo Alınır?

Bende de aynı sorun var. 17 yaşındayım 176cm boyum, 46 kilom var. Bütün testler yapıldı sağlıklıyım çok şükür ama bu zayıflığımın nedenini hiç kimse çözemedi. Asosyalim. Yazın 2 hafta hiç pencereden kafamı bile çıkarmadım(GTA 5 sağolsun :D). Yani hareket ile pek bir alakası yok(benim için). Kişinin bünyesine göre değişiyor(benim için).

Bende aynı şekilde kilo alamıyordum. Alsamda kısa sürede eriyordu. Düzenli sporla beraber yapılan diyet sorunu çözdü. Daha kalıcı kilo almak için vücudundaki kas oranını arttırman gerekli.

Tecrübeli hocaları olan kaliteli bir spor salonuna yazılacaksın. Derdini anlatıp nasıl bir yol çizilmesi gerektiğini soracaksın. Gerekirse sana Gainer önerecek, bir yandan da sporunu yapacaksın. Anca spor çözer bu sorunu, ayrıca çok çok zayıf değilsin. Benim 45 kiloluk arkadaşım var. :)

Günlük kalori ihtiyacını hesapladın mı? Öyle kafana göre kilo alamazsın metabolizmanın kalori hesabını hesapla ona göre bir besin listesi hazırla daha sonra bu listeye her gün düzenli bir şekilde uy. Atıyorum günlük kalori ihtiyacın kilonu korumak adına 2500 kalori ise sen bu kalori değerinin üstünde bir besin tüketmen gerekir ki vücut kilo alsın diğer türlü sadece formunu korursun. :)

Aynı sorundan bende müzdaripim yaş 17 boy 1.80 kilo 62 ve benim kilom yaşım ve boyum arttıkça arttı hiç kilolu olamadım günde en az 4 öğün yiyorum haftanını her sabahı okula gitmeden yağ peynir reçel pekmez arada bir yumurta yiyorum ama yok olmayınca olmuyo.

Bu olayı azaltmalısın.
Bahsettiğin olayın sana kaybettirdiği kalori veya protein miktarının ne kadar az olduğunu biliyor musun? Tahmin edeyim, bilmiyorsun.
Kilo alamamak ile alakası yok mastürbasyon yapmanın.

Bu işlem sonunda ortalama 300 kilokalori harcarsın. Bu genç kardeş hergün yapsa hafta 2100 kilokalori yapar. Bilim adamları böyle demekte.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı