Nasıl kilo alınır?

Keremmxo78

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben 15 yaşında 174 boy ve 57 kiloya sahibim. Kilomun az olmasından rahatsız olduğum için kilo almak istiyorum. Hedeflediğim kilo ise 65 civarı olmak. Fakat bir sorunum var. Ben zayıf olmama rağmen yanaklarım çok. Yani şu an 57 kilo almama rağmen yanaklarım biraz var. 65 kilo olmak istiyorum fakat 65 kilo olursam yanaklarım bayağı çıkacak. Kısacası kilo alırken nasıl yanaktan almamayı sağlayabilirim? Ve ya yanaklarımı nasıl eritebilirim? Bu arada kiloyu spor yapmak için alıyorum.

Arkadaşlar merhaba. Ben 15 yaşında 174 boy ve 57 kiloya sahibim. Kilomun az olmasından rahatsız olduğum için kilo almak istiyorum. Hedeflediğim kilo ise 65 civarı olmak. Fakat bir sorunum var. Ben zayıf olmama rağmen yanaklarım çok. Yani şu an 57 kilo almama rağmen yanaklarım biraz var. 65 kilo olmak istiyorum fakat 65 kilo olursam yanaklarım bayağı çıkacak. Kısacası kilo alırken nasıl yanaktan almamayı sağlayabilirim? Ve ya yanaklarımı nasıl eritebilirim? Bu arada kiloyu spor yapmak için alıyorum.

Kilo almak için bolca yağlı yiyecek yiyebilirsiniz. Yanaklarınızın çok çıkmaması için çene kası yapmayı deneyebilirsiniz.

O senin yüz yapından dolayı da olabilir. Ödem tutmuşta olabilir. Çerçiye git "Ödem atıcı bitki istiyorum" de çayını yap iç. eğer geçmez se muhtemelen yüz yapındandır. Zaten yaşın daha küçük yüzün tam oturmamış halde ilerde normale dönecektir. Yemek içinse tavsiyem gidip saçma sapan şekilde beslenme hem yüzün çok kilo alır hemde fiziğin bozulur. Spor yaparak kilo al. protein ağırlı beslen. fast food'dan UZAK DDUUUURRR!!!! Hadi bakkim

Yüzün için sakız çiğnemeni öneririm.
Cips falan yiyerek kilo almak kötüdür.
Sağlıklı beslenerek az haraket ederek alırsın.

Gün içinde harcadığından çok kalori alırsan kilo alırsın. Aynı kaloriyi alırsan aynı kiloda kalırsın. Azını alırsan kilo verirsin. Hesap yapmasan da olur. Yavaş yavaş artırarak durumuna bakarsın. Karbonhidrat içeriği zengin gıdaları daha fazla tüketebilirsin. Çikolata yiyerek de alırsın ama buğday, yulaf, kepek gibi besinler sağlıklıdır. Bir kaşık zeytinyağı içersen kalorisi zengin hem sağlıklı mesela. Spor yaparak kilo almanı öneririm. Sağlıklı beslenmeyi de öğrenirsin. Kas olarak kilo almakta en önemlisi proteini artırmak. Yanağında da tüm vücudunda da fazlalık olmamasının tek yolu spor. (Özellikle ileri yaşlarda gençken çok zayıf olsan bile vücut eskisi kadar hızlı çalışmıyor.) Spor yaparsan bel ince kalırken üst vücudun genişler, her kiloda iyi görünürsün. Diğer türlü tam tersi olur. Kilo genelde belde, kalçada, bacakta toplanır.

Yanaklara yapacak bir şey yok bende de kilo alınca direkt yanaklarım irileşiyor. Kilo almak için ekmek, poğaça tarzı bol karbonhidrat tüket.

Poğaça,börek, kek, pasta gibi şeyler yiyerek kilo almaya çalışma sakın.!!!! sağlıklı değil. haddi bakkim

Cep telefonuna kalori takip uygulaması indir (ben lifie kullanıyorum aylık 30TL) aslında sistem basit kalori fazlan varsa kilo alırsın kalori eksiğin varsa kilo verirsin. Ayrıca internete günlük kalori hesabı yazarsan ne kadar kalori alman gerektiğini görürsün. Yediklerin çok yağlı olmasın. Proteini asla ihmal etme. Başarılar.

Sebze yiyerek kilo alacak hali yok tabii ki karbonhidrat kullanacak zenginse et yiyebilir tabii orası ayrı.
Sebze yiyerek kilo alıcak tabi.!!! unlu mamüller Basit karbonhidrat'lardır. Aşırı yağlanıdırır. Sadece vücut yağ oranını artıtır. Bu adamın az yağlanıp kütle kazanması lazım. Bu da ancak spor ile onunla birlikte protein ağırlıklı, karbonhidrat olarak da sebze ve baklagillerle mümkündür.

Yeni konular

Geri
Yukarı