Nasıl kilo verebilirim?

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 2B
Kendi şeklimi söyleyeyim: Sabah kahvaltı bir yoğurt yedim, öğlen iş yerinde normal öğün yedim, akşam da olduğunca küçük porsiyonda tek kase yemek yedim. Bu sırada cips, çikolata falan yedim tabii aşırı olmamakla. Her gün en az 4-5 km yürüdüm.

Ben diyabetten uzak durmak için diyet yapıyordum. 3 öğün 1 günde, 2 saatte bir meyve. Öğünler abartılmayacak şekilde. Hem kilo verdim hem bir kendime geldim. Diyetten fazla yol yok.
Yürü, koş, spor yap. Sürekli aktivitelerde bulun. Bilgisayarı azalt.

184-185 boyundayım, 100 kilo civarındayım.

Nasıl kilo verebilirim? Hangi besinlerden uzak durmalıyım?

90 kilo civarına düşsem yeterli mi? Boyumdan dolayı soruyorum.

Ortalama 70 ile 80 arası olman lazım zaten boyun güzel. Sadece sabah ekmek ye onun dışında öğlen akşam katı yemekler yeme sıvı yemekler ye çoğunlukla. Öğün aralarında kuruyemiş badem, ceviz veya fıstık gibi şeyler ye. En önemlisi spor yap mesela sana bir kanal önereyim "walk at Home" diye bir kanal çok iyi sporlar var. Günde en az 45 dakika spor yapman lazım. İllaki video falan gerek yok yürüyüş yap ya da evde bir spor makinesi falan var sa onlar spor yap. Benim tavsiyem bu kadar kendine güvenirsen dediklerimi yaparsan zayıflayabilirsin tabii başka şeyler de var. Umarım zayıflarsın, sana güveniyorum.

Ekmek ve şeker gibi şeylerden uzak dursam.
Un ve şeker içeren gıdaları sık tüketiyorsanız uzak durmanız lazım. Bunu yapınca otomatik kalori açığı oluşacak ve zayıflayacaksınız. Yanına tempolu yürüyüş eklerseniz çok daha iyi olur.

Karbonhidrat ihtiyacını 0 indirin anlamına gelmiyor. Sağlıklı karbonhidrat tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı