Nasıl kilo verebilirim?

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 2B
Evde tıkıldık zaten biliyorsunuz. Bilgisayar da sıktı, spor yapmaya başlayayım bari.

Fitness önerenler oldu aslında, daha 16 yaşındayım, yapabilirim değil mi?
Kesinlikle başlamanın tam zamanı. Salona giderken mümkün olduğu kaliteli bir salon seçin ve de salonda mutlaka sizle ilgilenecek birileri olsun. Bende 16 yaşımdayken spora başladım, net olarak hayatımda yaptığım en iyi seçimdi. Hayatım güzelleşti.

Bunun için bir yere kayıt olmak şart mı, yoksa kendimiz evde yapabilir miyiz?
Evde kendinizin yapması mantıklı değil, asla önermiyorum. Fitness salonuna gidince oranın atmosferine girince spor yapasınız geliyor. Yoksa evde bilgisayarı hatırlayınca amaan diyip gidip bilgisayar oynuyorsunuz. Salona gitmeniz şart.

Özetle:

Un, ekmek ve şeker tüketimi azaltılacak.
Fitness ve yürüyüş yapılacak.
Bol bol su içmeliyim.

Bu saydıklarımı düzgün bir biçimde yaparsam 2 ay içerisinde istediğim noktaya gelebilirim sanırım.
Sadece kilo vermeye oynarsanız evet 2 ay içerisinde istediğiniz noktaya yaklaşırsınız. Ancak sürekli her gün karın çalışmak ve kardiyo yapmak vücudunu fazlasıyla yoracaktır. Oradaki hocaların sana iyi bir program yazacak, bütün vücudunu çalıştıracaklardır diye umuyorum. Yani her gün farklı şeyler yapacaksın omuz ve göğüs gibi.

Hem vücut sağlığı genel anlamda iyileşecek hem de yağ yakacağım yani?
Yani evet. Sonuçta vücudunuz yağları sadece karın bölgesine değil bütün vücudunuza, ellerinize kadar depoluyor. O yüzden sadece karın çalışmak mantıksız. Anlamışsınızdır umarım. :)
Kulağa hoş geliyor, başlayacağım hocam. :)
Sizin adınıza çok sevindim. Kulağa hoş geldiği gibi kolay olmasa da insanın moralini yükselten bir spor.

Geri
Yukarı