Nasıl kilo verebilirim?

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 2B
Karbonhidrat, zararlı yağlar ve şekerlerden uzak durman gerekiyor. Yağ olarak zeytin yağını bol tüketebilirsin :). Bol bol su içmeyi ihmal etme çünkü ödem atıyor su. Bundan ayrı olarak sürekli hareket isteyen sporlara yönelebilirsin.
@RPM hocam bir de en sağlıklı kilo oranı, boyunuzun 10 sayı aşağısıdır. Mesela 1.85 boyunuz var, 75 kilo olmanız lazım tam olarak fit gözükmek için. Sabırlı bir şekilde yaparsanız çok iyi sonuçlar elde edeceksiniz. :)

Kendi deneyimimi söyleyeyim. Ben sabah ve akşam öğünlerini normal şekilde ekmeksiz yiyerek ve günün uygun vaktinde 2000 ip atlayarak zayıfladım. İp atlamak gerçekten faydalı. Bacakların da sıkılaşır. İlk başlarda çok zorlanabilirsin. Sayıyı daha az tut. Giderek arttır.

Hocam başka fitness salonu mu kalmadı size? Spor gerçekten çok etkiliyor çünkü. Ben spora başladığımda zayıftım ancak yağ oranım yüksekti. Başladığımdan beri 8 kilo aldım, yağ oranım düştü ve görünümüm değişti bayağı. Spora giderseniz 2 ay içinde ideal kilonuza geliyorsunuz. Tabii ki beslenmeye de dikkat etmelisiniz. Çok yağlı yemeyin.

Aralıklı oruç diyeti yapacaksınız, ekmek, unlu mamüller, şeker, bunlardan kesinlikle uzak duracaksın, ve her sabah evde kilo verdiren hareketler yapacaksınız, örnek diyet listemi atıyorum:

16:8 aralıklı oruç diyeti;

12:00 kahvaltım;

- 1 adet haşlanmış yumurta.
- 2 adet kaşar peyniri.
- 3 adet zeytin.

19:00 son öğün;
- 200 gr tavuk göğsü ızgara ( bu kendi kilonuz başına 2 gr olacak şekilde ayarlanmalıdır).
- 150 gr pirinç pilavı.
- 1 tabak zeytinyağlı salata.

Ayrıca gün içi kalorisiz, şekersiz şeyler içebilirsiniz, madem sodası, çay, kahve, yeşil çay vesaire.

Geri
Yukarı