Nasıl kodlama öğrenirim?

Python, Java, C++ kullanan birini bulabilirsen sana kolaylıkla öğretebilir.
Merhabalar 13 yaşındayım oyun yapmak istiyorum nasıl kodlama öğrenebilirim?

Netten fazla bir şey öğrenebileceğini sanmıyorum. Basit bilgisayar fonksiyonları gibi şeyleri öğrenirsin. Sen dediğim programları kullanmayı öğrenmeye çalış ya da bilen birini bul.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video serilerini izleyerek başlayabilirsin. Eğer beğenir programlamanın sana göre olduğunu düşünürsen yukarıdaki arkadaşın dediği gibi İngilizceni geliştirir İngilizce kurslardan devam edersin. Türkçe ile bir yere kadar olur.

Merhabalar 13 yaşındayım oyun yapmak istiyorum nasıl kodlama öğrenebilirim?

Hemen oyun yapacağım diye atlama örneğin Unity 3D oyun motorunu ve C# dilini ele alalım ilk olarak C# Console öğrenip orada algoritmanızı geliştirmek Unity'de kolaylık sağlar.

C++, C# vb. dilleri öğrenmen gerekecek. Modelleme içinde Blender öğrenebilirsin. Bir de oyun motoru ve oyunun konusunu belirlemelisin. Basamak basamak ne yapman gerektiğini düşünmelisin. Benim tavsiyem önce ingilizce öğren. Ben öyle yapıyorum.

C++, C# vb. dilleri öğrenmen gerekecek. Modelleme içinde Blender öğrenebilirsin. Bir de oyun motoru ve oyunun konusunu belirlemelisin. Basamak basamak ne yapman gerektiğini düşünmelisin. Benim tavsiyem önce İngilizce öğren. Ben öyle yapıyorum.

Dil olmadan yaşamak imkansız gibi oldu artık. Kendi sektörüm uçak teknisyenliği oradan biliyorum. Staj mülakatında bile yüzümüze bakmadan 2 sayfa İngilizce testi yaptılar.

Dil olmadan yaşamak imkansız gibi oldu artık. Kendi sektörüm uçak teknisyenliği oradan biliyorum. Staj mülakatında bile yüzümüze bakmadan 2 sayfa İngilizce testi yaptılar.
Şahsen ben ingilizceyi yurt dışına çıkmak istediğimden dolayı öğreniyorum. Ana dili ingilizce olarak belirledikleri için her alanda karşımıza problem olarak çıkıyor ne yazık ki. Sizin adınıza üzüldüm, yazınızı okuduktan sonra hazırlıksız yakalandığınızı hissettim. Problemsiz yaşamak gibi bir şansımız yok doğrusu.

Geri
Yukarı